Camerimage zostanie w Bydgoszczy? Marek Żydowicz stawia warunki

Andrzej Pawełczak | 20 maj 2017 – Budowa czwartego kręgu opery poprawi znacząco warunki organizacji Camerimage, ale nie rozwiąże wszystkich ograniczeń infrastrukturalnych, dalszego rozwoju festiwalu i osiągnięcia optymalnego rozwiązania – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim” Marek Żydowicz, szef Fundacji Tumult, dyrektor festiwalu Camerimage.

Amerykański reżyser na bydgoskiej premierze „Szarych Aniołów”

Magdalena Gill | 18 maj 2017 Bydgoska premiera filmu „Szare Anioły” z udziałem amerykańskiego reżysera Josepha Campo odbędzie się we wtorek (23 maja) o godz. 18 w kinie Helios. To pierwszy na świecie dokumentalny film religijny, przeznaczony dla widzów powyżej 16 roku życia.

Najlepsze filmy dokumentalne w Bydgoszczy

Redaktor | 10 maj 2017 Rusza 14. edycja festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity, który jest największym festiwalem kina dokumentalnego w Polsce. Festiwal jako jedyny w Polsce odbywać się będzie równolegle w pięciu polskich miastach: Bydgoszczy, Warszawie, Gdyni, Wrocławiu i Lublinie. Pokazy w Bydgoszczy odbędą się w kinie „Orzeł” w Miejskim Centrum Kultury od 15 do 21 maja.

„Dzieciak rządzi” i śmieszy dorosłych i dzieci [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 6 maj 2017 Fabuła filmu „Dzieciak rządzi” ogniskuje się wokół Tima i jego nowego braciszka Szefa Bobasa. Pierwszy chce się pozbyć niechcianego brata zajmującego cały czas rodziców, drugi okazuje się tajnym wysłannikiem BabyCorp, której misją jest zaradzić spadającej – na rzecz szczeniaczków – popularności bobasów.

"Małżeńskie porachunki" czyli Tarantino po skandynawsku [RECENZJA]

Redaktor | 4 maj 2017 „Małżeńskie porachunki” reklamowane są w Polsce plakatem z Marcinem Dorocińskim, mimo że gra on tam rolę drugoplanową. O ile zwykle coś takiego wywołuje u mnie westchnienie dezaprobaty (taki prosty skok na kasę...), to tym razem uznaję ten ruch marketingowy za uzasadniony. Bo warto, by dla samego Dorocińskiego Polacy zobaczyli ten film.

Animocje z kinem japońskim

Andrzej Pawełczak | 11 kwi 2017 Tematem przewodnim tegorocznej siódmej już edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animocje będzie animacja japońska. W programie, między innymi pokazy filmów, spotkania z twórcami, wystawy i warsztaty.

Stypendium za scenariusz filmu o Bydgoszczy

Redaktor | 6 mar 2017 Autorzy scenariuszy filmów dziejących się w Bydgoszczy, mogą liczyć na trzymiesięczne stypendium w ramach programu Bydgoska Tożsamość Filmowa, realizowanego w Miejskim Centrum Kultury.

„Powidoki” bez napięcia

Redaktor | 2 lut 2017 Wszystko w tym filmie jest za słabe. Ani Strzemiński dramatyczny, ani miłość zakochanej studentki pełna rozpaczy, ani dramat zaniedbanego dziecka wielki.