Co skrywa zamek w Świeciu? Kolejne sensacyjne odkrycia

Jarosław Aleksander | 22 sie 2020 Zamek pokrzyżacki w Świeciu to obiekt znany na mapie turystycznej. XIV wieczna konstrukcja imponuje wspaniałą wieżą z której rozpościera się piękny widok. Jednak zamek ten skrywa nadal swoje tajemnice a archeolodzy wciąż dokonują tu zaskakujących odkryć.

Wystawa IPN o wojnie 1920 roku otwarta [GALERIA]

Krzysztof Drozdowski | 19 sie 2020 Od środy (19 sierpnia) mieszkańcy Bydgoszczy mogą oglądać wystawę dotyczącą historii wojny polsko-bolszewickiej, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

Straty wojenne powróciły do bydgoskiego muzeum [ZDJĘCIA]

kd | 6 sie 2020 W środę, 5 sierpnia 2020 r., w siedzibie Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy im. Leona Wyczółkowskiego, odbyła się skromna uroczystość oficjalnego, symbolicznego przekazania właścicielom, w tym Muzeum Okręgowemu oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zbiorów i dzieł odzyskanych przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, w ramach...

W Cambridge zrekonstruowano cyklometr Mariana Rejewskiego [VIDEO]

Krzysztof Drozdowski | 14 lip 2020 W Cambridge zrekonstruowano cyklometr Mariana Rejewskiego, który pomógł złamać niemiecką maszynę szyfrującą, Enigmę. To pierwsza w pełni funkcjonalna replika cyklometru słynnego matematyka, jaka powstała od lat 30-tych ubiegłego wieku.

Szukają historii Pomorzanina. Podziel się fotosem, anegdotą

Redaktor | 29 cze 2020 Zapraszamy, byście stali się częścią naszej wystawy! Szukamy starych zdjęć, wycinków, opowieści, które mogłyby stać się jej częścią – zapowiadają nowi właściciele Pomorzanina. Wkrótce w kinie zostaną wyeksponowana zbiory historyczne.

Węgierskie losy dowódcy bydgoskiego pułku [Z BYDGOSZCZĄ W TLE]

Krzysztof Drozdowski | 20 cze 2020 Z oddziałów bydgoskiego międzywojennego garnizonu wojskowego wielu podoficerów i oficerów po klęsce wrześniowej przeszło do konspiracji. Statystycznie największa ilość konspiratorów wywodziła się z 62 Pułku Piechoty Wielkopolskiej, który przez bydgoszczan nazywany był „Dziećmi Bydgoszczy”. Był to zdecydowanie ulubiony pułk mieszkańców miasta, który mógł konkurować z...