W Cambridge zrekonstruowano cyklometr Mariana Rejewskiego [VIDEO]

Krzysztof Drozdowski | 14 lip 2020 W Cambridge zrekonstruowano cyklometr Mariana Rejewskiego, który pomógł złamać niemiecką maszynę szyfrującą, Enigmę. To pierwsza w pełni funkcjonalna replika cyklometru słynnego matematyka, jaka powstała od lat 30-tych ubiegłego wieku.

Szukają historii Pomorzanina. Podziel się fotosem, anegdotą

Redaktor | 29 cze 2020 Zapraszamy, byście stali się częścią naszej wystawy! Szukamy starych zdjęć, wycinków, opowieści, które mogłyby stać się jej częścią – zapowiadają nowi właściciele Pomorzanina. Wkrótce w kinie zostaną wyeksponowana zbiory historyczne.

Węgierskie losy dowódcy bydgoskiego pułku [Z BYDGOSZCZĄ W TLE]

Krzysztof Drozdowski | 20 cze 2020 Z oddziałów bydgoskiego międzywojennego garnizonu wojskowego wielu podoficerów i oficerów po klęsce wrześniowej przeszło do konspiracji. Statystycznie największa ilość konspiratorów wywodziła się z 62 Pułku Piechoty Wielkopolskiej, który przez bydgoszczan nazywany był „Dziećmi Bydgoszczy”. Był to zdecydowanie ulubiony pułk mieszkańców miasta, który mógł konkurować z...

Uratujmy Izbę Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Bydgoszczy!

Krzysztof Drozdowski | 8 cze 2020 Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kolei nie mają łatwo w naszym mieście: działają społecznie, a koszty, które ponoszą, są całkowicie realne. Po śmierci przewodniczącej Stowarzyszenia znów stanęli pod ścianą. Za pomocą zbiórki crowdfundingowej zbierają na czynsz za obiekt, który wynajmują.