Description of Image

Piernik nim zawędrował pod strzechy, był przysmakiem bogaczy [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 20 gru 2020 Był podarunkiem, ozdobą, przysmakiem, a niekiedy nawet elementem gry miłosnej i... środkiem na problemy z trawieniem. Między innymi o świątecznym charakterze piernika, jego zastosowaniach i funkcjach, opowiada Anna Kornelia Jędrzejewska – kustosz Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, autorka bloga Piernikarka.pl.

Bydgoszcz z lotu ptaka. Zobacz niesamowite zdjęcia [GALERIA]

Krzysztof Drozdowski | 28 lis 2020 Potrzeba było ok. 20 lat by po wynalezieniu fotografii przez Francuza L. J. M. Gaguerre w 1839 r. doszło do połączenia tej nowatorskiej sztuki z odwieczną chęcią człowieka do pokonywania przestrzeni powietrznej. Równocześnie prace nad uwiecznieniem obrazu prowadził Anglik H. F. Talbot. I to właśnie na określenie procesu Talbota inny Anglik J. Herschel wprowadził termin fotografia.

Niesamowite odkrycie we Włoszech

kd | 22 lis 2020 W Pompejach znaleziono skamieniałe szczątki dwóch ofiar wybuchu Wezuwiusza - poinformowała w sobotę (21 listopada) agencja Ansa.

Odrodzona Ojczyzna na wojennej ścieżce

Krzysztof Drozdowski | 22 lis 2020 Odzyskana w 1918 roku niepodległość była dopiero preludium do utrwalenia polskiej państwowości. Praktycznie nieuregulowana kwestia polskich granic była przyczyną konfliktów ze wszystkimi sąsiednimi państwami. Wojna mogła wybuchnąć w każdym momencie.

11 listopada. Dzień, jak każdy inny? [HISTORIA]

Krzysztof Drozdowski | 11 lis 2020 Co 11 listopada 1918 roku działo się w Bydgoszczy? Miasto było areną działań rewolucyjnych – dokonywanych przez niemieckich żołnierzy, zawiedzionych porażką na froncie I wojny światowej.