Historia 19 gru 09:51 | Redaktor
LXXII Spotkanie z Historią u Hoffmana: Boże Narodzenie od kuchni. Świętowanie przy stołach w dawnej Bydgoszczy i regionie

fot. KPCK

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z historią we wtorek, 19 grudnia o godz. 18.00 do Salonu Hoffmana KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy.

Grudniowe spotkanie zostanie poświęcone zagadnieniu dziedzictwa kulinarnego w kontekście Bożego Narodzenia. Wydarzenie ma na celu m.in.: przybliżenie tradycji symboliki dań i ich składników, prezentację bydgoskich świątecznych przepisów kulinarnych z okresu międzywojennego oraz omówienie regionalnych wigilijnych potraw m.in. z Kujaw, Pałuk, Borów Tucholskich. Podczas spotkania poruszone zostanie również zagadnienie piernikarstwa w województwie kujawsko-pomorskim.

Prelekcję wygłosi Anna Kornelia Jędrzejewska – kuratorka, muzealniczka, historyczka sztuki i edukatorka, kierownik Pracowni Etnografii w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz kuratorka Sekcji Dziedzictwa Kulinarnego w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje na dziedzictwie kulinarnym, szczególnie na piernikarstwie. 

 

Jędrzej Kubiak, KPCK

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor