Komunikacja 27 sty 2021 | mk
Jeden chętny na obsługę BRA w nowym sezonie

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć (archiwum)

Jedna oferta wpłynęła w przetargu na obsługę i utrzymanie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego w 2021 roku.  Warszawska firma wyceniła do zadanie na blisko 1,3 mln złotych.

Dotychczasowy, trzyletni kontrakt na obsługę systemu BRA z firmą Bike U wygasł w październiku. Ze względu na olbrzymi spadek liczby wypożyczeń, miasto zdecydowało, że nowy sezon będzie miał charakter pomostowy - miejskie rowery zostaną utrzymane, ale umowa zostanie zawarta tylko na rok. Sieć nie będzie rozwijana, zostaną wykorzystane dotychczasowe stacje i rowery.

- Proponowane rozwiązanie wprowadziliśmy, mając na uwadze sytuację epidemiologiczną , spadającą liczbę wypożyczeń oraz trudną sytuacji tej branży w innych miastach Polski - czytamy na stronie Zarządu Dróg i Komunikacji Publicznej.

W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta: firmy Homeport Polska Sp. z o.o z Warszawy, która wyceniła usługę na 1,28 mln złotych. Mieści się to w kwocie, jaką na to zadanie zamierzał przeznaczyć ZDMiKP (zarezerwowano 1,49 mln zł).

- Obecnie sprawdzamy złożoną ofertę. Po podpisaniu umowy, wykonawca będzie mógł przygotować się do nowego sezonu rowerowego, który rusza już 1 marca - przekazują drogowcy.

Od 2018 do 2020 roku liczba wypożyczeń miejskich rowerów spadła w Bydgoszczy z 400 do mniej niż 100 tysięcy rocznie. Spadek zainteresowania notują analogiczne do BRA systemy w całym kraju. 

Czytaj także: Drastyczny spadek wypożyczeń BRA. Przyszły sezon „pomostowy” 

Na podstawie: Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej 

mk Autor