Komunikacja 5 lip 2021 | mk
Umowa na budowę mostów nad Brdą podpisana!

Symboliczne rozpoczęcie inwestycji/fot. Trakcja S.A.

154 mln zł będzie kosztować budowa mostów łączących ul. Fordońską z ul. Toruńską. Umowa z wykonawcą, firmą Trakcja S.A., została podpisana 5 lipca.

W dwa lata mają zostać ukończone dwie nowe przeprawy nad Brdą: tramwajowa i samochodowa. Przedsięwzięcie „(…) ułatwi komunikację między Fordonem a Górnym Tarasem Bydgoszczy” – mówi prezydent Rafał Bruski.

– Inwestycja polegająca na budowie nowej linii tramwajowej pozwoli na zmiany w układzie komunikacyjnym na liniach tramwajowych i autobusowych – zapowiada zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz. – Linia tramwajowa nr 11 zostanie przedłużona do pętli Niepodległości w Fordonie, zmieniona zostanie również trasa liniii tramwajowej nr 7, która nie będzie prowadziła już przez rondo Toruńskie i rondo Fordońskie; linia ta pojedzie prosto na Kapuściska, właśnie dzięki tej nowej przeprawie torowej. Zatem mieszkańcy będą mogli szybciej dostać się z Fordonu na Kapuściska i w drugim kierunku – mówi.

Częścią inwestycji jest także przebudowa torowiska wzdłuż ul. Perłowej. – Jest w dużym stopniu wyeksploatowane, głośne – tłumaczy Mirosław Kozłowicz. – Zostaną wybudowane całkowicie nowe podbudowy pod tory, nowe torowisko, słupy, oświetlenie, powstaną też nowe chodniki i infrastruktura dla rowerzystów.

Przedstawiciele wykonawcy deklarują dotrzymanie terminu zakończenia prac. Zapowiadają też starania o ograniczenie utrudnień w ruchu do minimum; jeszcze nie wiadomo, kiedy zostaną wprowadzone pierwsze zmiany w organizacji ruchu. Inwestycja będzie kosztować 154 mln zł, jest realizowana przy dofinansowaniu unijnym. Ma zostać sfinalizowana jesienią 2023 roku.

Więcej o nowych mostach czytaj tutaj.

 

mk Autor