Komunikacja 12 paź 14:51 | kp
Uwaga, duże zmiany na Kujawskiej! Zaczyna się ruch tramwajowy

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W nocy z 12 na 13 października wprowadzone zostaną duże zmiany w organizacji ruchu w obrębie ul. Kujawskiej. Od środy (14 października) zobaczymy tam tramwaje – ze względu na rozpoczynające się testy nowego torowiska. Wprowadzone zostaną także czasowe zmiany w komunikacji miejskiej.

Do dyspozycji kierowców będą kolejne ulice w obrębie przebudowywanej ul. Kujawskiej, a na samo rondo wraca ruch okrężny. Na rondzie Bernardyńskim dostawione zostaną znaki „uwaga tramwaj", które mają alarmować o próbnych przejazdach po nowym torowisku ul. Kujawskiej.

Tramwaje pojawią się na obu tych ronadach - Bernardyńskim i Kujawskim - oraz przecinać będą pasy ruchu pojazdów.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy informuje o planowanych zmianach:

• Na rondzie Kujawskim (przy centrum handlowym) w miejscu, gdzie obecnie mamy zlokalizowane skrzyżowanie i „łamane pierwszeństwo”, wprowadzony zostanie ruch okrężnych (duże rondo). Pozwoli to otworzyć ul. Kujawską od strony ul. Tucholskiej i zamknąć ul. Kujawską od strony ul. Konopnickiej (gdzie obecnie poruszają się pojazdy). Zamknięte zostaną też wjazd w ul. Konopnicką i ul. Lwowską. Wyjazd z tych ulic będzie możliwy wyłącznie przez ul. Solskiego od strony ul. Konopnickiej.

• Otwarta będzie nowa jezdnia ul. Wojska Polskiego (od strony ul. Karpackiej) w stronę Trasy Uniwersyteckiej. Na tym odcinku zamknięta zostanie ul. Sokola. Kierowcy będą poruszać się ul. Wojska Polskiego od ronda do Trasy Uniwersyteckiej, (tak jak docelowo) po obu jezdniach.

• Na ul. Solskiego zlikwidowane będzie tymczasowe rondo przy ul. Chołoniewskiego. Przejazd ul. Solskiego będzie poprowadzony już bezpośrednio do nowego ronda przy centrum handlowym.

• Ulica Chołoniewskiego od strony północnej (przy garażach) zostanie otwarta dla ruchu. Od strony południowej ulica zostanie zamknięta.
Pierwsze zmiany w organizacji ruchu Wykonawca rozpocznie wprowadzać już 12 października w godzinach popołudniowych.

mat. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Od wtorku (13 października) nastąpią także czasowe zmiany w komunikacji miejskiej. Wszystkie linie będą realizowały swoje kursy zgodnie z poniższym schematem. 

 

mat. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Rozbudowa ulicy Kujawskiej to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum Bydgoszczy. Koszt całego przedsięwzięcia, łącznie z zakupem nowoczesnych tramwajów i uruchomioną  już przebudową węzła Szarych Szeregów, to ponad 350 mln złotych.

Wzdłuż ulicy Kujawskiej powstaje jeden z najdłuższych murali w Polsce (więcej na ten temat czytaj tutaj).

źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

kp Autor