Komunikacja 2 lis 2020 | kp
Zmiana nawierzchni bydgoskich ulic. Od wtorku możliwe utrudnienia w ruchu

fot. ZDMiKP

Od wtorku (3 listopada) rozpoczną się prace związane z ułożeniem nowej nawierzchni na trzech bydgoskich ulicach. Najpierw prace prowadzone będą na ulicy Kruszwickiej, następnie na krótkich odcinkach ulic Wojska Polskiego i Jagiellońskiej. Kierowcy, choć będą mogli przejechać remontowanymi ulicami, mogą spodziewać się utrudnień.

Tegoroczne jesienne remonty dotyczą odcinków trzech ulic. Nowa nawierzchnia na Kruszyńskiej pojawi się od Puszczykowej do Podmiejskiej. Z kolei ulica Wojska Polskiego remontowana będzie od wiaduktu do kładki dla pieszych, a Jagiellońska – od osiedla Paryskiego do ul. Kolberga.

Ulice będą cały czas przejezdne, możliwe są jednak utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego i zwężeń drogi. Jak zaznaczają bydgoscy drogowcy, warto w tych miejscach zachować większą ostrożność w czasie jazdy. Koszt robót to 1,4 mln zł. Po odbiorach nawierzchnie będą objęte 3-letnimi gwarancjami.

Pierwsze prace rozpoczną się we wtorek (3 listopada) od ul. Kruszyńskiej, która przez kilka tygodni pełniła funkcję objazdu w trakcie przebudowy ul. Skośnej. Większość prac związanych ze zmianą jej nawierzchni będą prowadzone w nocy po to, by zminimalizować utrudnienia. Planowo roboty mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

fot. ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy w 2020 zlecił także kilka innych prac w naszym mieście. M.in. wykonanie nowej jezdni na ul. Kazimierza Wielkiego (wraz z trasą tramwajową, trwa przetarg), przebudowę ul. Smukalskiej (od Bładzimskiej do Rajskiej, trwa przetarg), budowę ulic Zalew, Łowiskowej i Jeziornej (rozpoczęły się prace projektowe) oraz budowę ulic Bytowskiej i Homarowej (zadania zrealizowane już w ramach BBO).

Poza tym trwają prace przy rozbudowie ulicy Kujawskiej wraz z torowiskiem i buspasem (czytaj także: Uwaga, duże zmiany na Kujawskiej! Zaczyna się ruch tramwajowy) oraz rozbudowa ulicy Kolbego wraz z buspasem i drogą rowerową. 

źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy 

kp Autor