Kultura 28 wrz 16:10 | mk
Camerimage w tym roku hybrydowo

CKK Jordanki w Toruniu, fot. Krzysztof Wesołowski (mat. EnergaCAMERIMAGE)

W festiwalu EnergaCamerimage 2020 będzie można uczestniczyć zarówno na żywo, jak i online. Część seansów i wydarzeń towarzyszących zostanie udostępniona na platformie internetowej.

– Festiwal po raz pierwszy odbędzie się w ścisłej współpracy dwóch organizatorów – Fundacji Tumult i Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE – zapowiada Aleksandra Paprocka, specjalistka Camerimage ds. marketingu.

Wzorem innych wydarzeń kulturalnych, zdecydowano się na formułę hybrydową: uczestnictwo na miejscu w Toruniu (w CKK Jordanki, Kinie Centrum CSW, siedzibie Fundacji Tumult,  Cinema City Czerwona Droga) lub online. Część wydarzeń będzie można śledzić na ekranie własnego komputera.

Na platformie festiwalowej udostępnione zostaną pokazy wybranych „filmów, etiud, pilotów seriali czy wideoklipów” - wylicza Aleksandra Paprocka. Podobnie będzie w przypadku seminariów i spotkań z twórcami.

Program Festiwalu zostanie ogłoszony w drugiej połowie października, w tym czasie rozpocznie się także sprzedaż kart wstępu.

Organizatorzy zapowiadają, że dołożą starań, by uczestnictwo w festiwalu było bezpieczne. – Zapewnimy środki ochrony sanitarnej i dezynfekcję sal kinowych oraz pozostałych miejsc, w których będą odbywały się wydarzenia EnergaCAMERIMAGE. We wszystkich miejscach festiwalowych obowiązywać będzie zasada zachowania dystansu pomiędzy uczestnikami –tłumaczy Paprocka. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano także o zawieszeniu programu Homestay.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, widownie będą mogły być zajęte maksymalnie w 50 procentach.

Na podstawie: EnergaCAMERIMAGE

Czytaj także: Centrum Camerimage w Toruniu coraz bliżej. Projekt przyjęty

mk Autor