Kultura 29 wrz 18:06 | kp
KPCK szuka wokalistów! Casting do zespołu „bdgVOICES”

fot. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury/ Wikipedia

W poniedziałek (12 października) odbędzie się casting dla osób, które chciałaby dołączyć do rozrywkowej grupy wokalnej działającej przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (plac Kościeleckich 6).

– Wszystkich miłośników muzyki i śpiewu, dorosłych i młodzież, którzy chcieliby wraz z nami dzielić pasję i koncertować, zapraszamy na casting – przekazuje KPCK. Zespół „bdgVOICES” działa już od ponad roku. Grupa wykonuje utwory z zakresu szeroko pojętej muzyki rozrywkowej.

Zespół cyklicznie spotyka się w poniedziałki (między 18.00 a 19.30) w KPCK w Bydgoszczy. Grupę prowadzi Marta Wierzbiańska, absolwentka Szkoły Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie wiolonczeli oraz studiów na kierunku edukacja muzyczna na specjalnościach prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz Animacja Kultury.

Podczas zajęć uczestnicy pracują m.in. nad poprawnym oddechem, emisją głosu, czy interpretacją utworu. Poza tym skupiają się na wymowie tekstów w języku angielskim oraz walce z tremą. Uczą się śpiewać w jedno- i wielogłosie.

Pierwszy koncert planowo ma odbyć się w okresie świąt Bożego Narodzenia. Osoby, które chcą zapisać się na casting, proszone są o wiadomość na adres bdgvoices@kpck.pl. Początek castingu 12 października o 18.00.

źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

kp Autor