Kultura 11 kwi 18:06 | Redaktor
“Nieważne skąd jesteś, możesz spełnić marzenia” – Bedoes 2115 dołącza do grona przyjaciół Porsche Polska.

fot. Mikołaj Wiśniewski

Bedoes 2115, czyli Borys Przybylski, to pochodzący z Bydgoszczy raper, autor tekstów i właściciel wytwórni muzycznej 2115. Głos pokolenia Z. Jako jedyny Polak trafił na listę 100 najpopularniejszych artystów na świecie, stworzoną przez platformę Spotify. Dla marki Porsche jest uosobieniem hasła „Napędzani Marzeniami”. Kiedyś jego marzeniem było wydawanie własnej muzyki. Teraz, dzięki własnej wytwórni, może realizować też marzenia innych. Dołączając do grona Przyjaciół Porsche udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych.

- Moje pierwsze wspomnienie z Porsche? 8 lat temu jechaliśmy tramwajem do centrum Bydgoszczy, chcieliśmy nagrać klip do kawałka “NaNaNa REMIX”. Nie mieliśmy na ten teledysk żadnego planu. Z okna tramwaju zobaczyliśmy, że pod odrapanym blokiem stoi Porsche. Kucałem przy feldze, rapowałem przed furą, ale ani raz nie dotknąłem tego samochodu, bo to nie było moje auto. Wychyla się kobieta z okna i zaczyna krzyczeć, żeby odejść od jej auta. Zawołałem, że kręcimy teledysk i że chcemy nagrać kilka ujęć. Byliśmy małolatami z kamerą, ale zgodziła się - opowiada Bedoes 2115. Ta historia stała się punktem wyjścia do stworzenia zdjęć oraz video na rodzinnym osiedlu Borysa na Bartodziejach. Jedno ze zdjęć zostało przeniesione na mural przy ul. Chwytowo 13 w centrum Bydgoszczy. Jest to nie tylko część oficjalnego ogłoszenia współpracy z Porsche, ale również symbol drogi, jaką przebył Bedoes 2115.

Sesja zdjęciowa w Bydgoszczy była okazją do kolejnego spotkania Borysa z fotografką Zuzą Krajewską. W 2021 roku przy okazji projektu miejskiego Scopes Driven by Porsche. artyści wspólnie stworzyli video i koncept performance’u, które eksplorowały temat ludzkiej cielesności. “Moje ciało to moja siła i jednocześnie słabość, dlatego pomyślałem o treningu, ale takim, w którym ze wszystkich słabości się obnażam.” - pisał na Instagramie Bedoes 2115.

Performance zakładał wspólny trening z osobami, które wstydzą się iść na siłownię ze względu na swój wygląd czy wagę. W towarzyszącym projektowi filmie Borys podzielił się osobistą wiadomością do swoich fanów.

Miliony odsłon na Spotify i YouTube, zaangażowane teksty i wyrazisty wizerunek sceniczny - mimo że Bedoes 2115 jest znany z tworzonej i produkowanej przez siebie muzyki, marka Porsche poprosiła go o przygotowanie autorskiej playlisty z ulubionymi utworami, które mogą być dobrym towarzyszem podróży. Swoją playlistę na Spotify zatytułował „Bedoes 2115 x Porsche - Playlista do zapi... nania pasów w Porsche”: – To selekcja utworów z różnych części Świata i okresów w moim życiu, podróż przez moje nastroje, które towarzyszą mi podczas jazdy autem. No i naprawdę są super utworami.

Borys dołączył do playlisty utwory takich artystów jak Shaboozey, Nipsey Hussle, Agnieszki Chylińskiej, Smiley, Titiyo, Pressa i wielu innych. - Życzę ci, żebyś nigdy nie przestawał wierzyć w swoje marzenia. Spójrz na mnie jak na przykład tego, że wszystko jest możliwe. O tym to właśnie jest - robimy zdjęcia i video w moim rodzinnym mieście, gdzie wszystko się zaczęło. Nieważne skąd jesteś, możesz spełnić marzenia - mówi Bedoes 2115 przy okazji ogłoszenia współpracy z Porsche.

- Oficjalne dołączenie Bedoesa 2115 do grona Przyjaciół Porsche pokazuje, że marka ceni odwagę w realizowaniu pasji, bezkompromisowość w samorealizacji, a przede wszystkim autentyczność, której nie da się podrobić. Borys jest kolejną osobą, która stała się dla nas uosobieniem hasła “Napędzani Marzeniami” - powiedział Wojciech Grzegorski, dyrektor marki Porsche w Polsce

Wśród aktualnych Przyjaciół Porsche są m.in. liderka tenisowego rankingu WTA Iga Świątek, pilot akrobacyjny Łukasz Czepiela oraz JIMEK, kompozytor, dyrygent i producent muzyczny, znany m.in. z serii koncertów Historia Polskiego Hip Hopu. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor