Premiera "Falstaffa". Grubasa w operze nie będzie

Magdalena Gill | 20 paź 2017 – Odczarujemy Falstaffa – mówi kierownik muzyczny. – To mężczyzna w sile wieku, a nie obleśny grubas – dodaje reżyser. Premiera ostatniej opery Verdiego w Operze Nova – w sobotę (21 października).

Nagrody im. Kiepury dla artystów Opery Nova

Redaktor | 26 cze 2017 W sobotę, 24 czerwca, w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się XI Gala wręczenia Teatralnych Nagród Muzycznych im. Kiepury. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych za osiągnięcia twórcze w 2016 roku znaleźli się artyści bydgoskiej Opery Nova.

Opera Nova dogoni największe sceny na świecie

Andrzej Pawełczak | 10 cze 2017 Nowa scena obrotowa, oświetlenie i nagłośnienie oraz nowe instrumenty – przede wszystkim koncertowy fortepian. Opera Nova zyska wyposażenie dorównujące standardom obowiązującym w najlepszych teatrach na świecie.

Borys Godunow w labiryncie historii [RECENZJA]

Redaktor | 9 maj 2017 W rosyjskiej świadomości jako czas chaosu i utraty suwerenności wspominana jest wielka smuta z lat 1598–1613. W tym okresie przez tron moskiewski przewijali się rozmaici uzurpatorzy, w Rosji interweniowały wojska szwedzkie i polskie. Do tych dziejów nawiązuje słynna opera ,,Borys Godunow” Modesta Musorgskiego, mająca dziś ugruntowaną pozycję na liście rosyjskich klasyków.

Nowe szaty Figara [RECENZJA]

Redaktor | 3 maj 2017 ,,Wesele Figara” sztuką rewolucyjną? Wielu współczesnych widzów może ten fakt przyjąć z niedowierzaniem. Z dzisiejszej perspektywy opowieść o charyzmatycznym słudze, który wywodzi w pole swojego pana, wygląda po prostu na błyskotliwą komedię pomyłek z szczęśliwym zakończeniem.

Opera na afiszu. Wystawa plakatów BFO

Redaktor | 3 maj 2017 Dwadzieścia cztery plakaty operowe ze zbiorów bydgoskiej opery będzie można podziwiać na wystawie w Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego przy ul. Jagiellońskiej 47 w Bydgoszczy. Wystawę towarzyszącą XXIV Bydgoskiemu Festiwalowi Operowemu, organizowanemu przez Operę Nova, będzie można oglądać od 4 do 13 maja.

Opera Nova z czwartym kręgiem [WIZUALIZACJE]

Wojciech Bielawa | 2 maj 2017 Bydgoska opera wzbogaci się o nową przestrzeń wystawienniczą, sale konferencyjno-projekcyjne, a także salę do prób scenicznych. Wszystko to znajdzie się w nowym, czwartym kręgu opery.

„Rusałka” Opery Nova teraz na DVD

Redaktor | 22 mar 2017 Opera Nova wprowadziła do sprzedaży nagranie DVD opery„Rusałka” Antonina Dvořáka. Zostało ono wydane z okazji 60. sezonu artystycznego bydgoskiej sceny operowej.