Description of Image

Bruski i jego radni zakpili z bydgoszczan [KOMENTARZ]

Redaktor | 6 mar 2019 10 procent bydgoszczan uwłaszczy się na majątku wspólnym wartym pół miliarda złotych – taki przekaz koalicji rządzącej w Bydgoszczy miał wybrzmieć z nadzwyczajnej sesji Rady Miasta o wysokości bonifikat w opłatach za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności.

Barbarzyńcy na salonach [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 1 mar 2019 Dwóch radnych zorganizowało w Bydgoszczy konferencję prasową. Panowie ci, których nazwiska z litości pominę, pod pozorem troski o oczyszczenie Kościoła z win nie tylko prawdziwych, ale i domniemanych, formułowali apele, by ksiądz biskup Jan Tyrawa wyjaśnił sprawy opisane w tak zwanym raporcie posłanki Scheuring-Wielgus, dokumencie przygotowanym niechlujnie, prawdopodobnie jedynie na...

Wiosna wielkiego ryzyka [OPINIA]

Redaktor | 17 lut 2019 Na kalendarzową wiosnę czekam z utęsknieniem. Na tą polityczną - niekoniecznie. Dlatego niezmiernie dziwi mnie jakieś takie ciche kibicowanie projektowi Roberta Biedronia przez szeroko rozumiane środowisko Zjednoczonej Prawicy.

Tramwaje warszawskie z Bydgoszczą w tle [ANALIZA]

Redaktor | 12 lut 2019 Bydgoska Pesa nie zbuduje 213 tramwajów dla Warszawy. Stolica wybrała ofertę producenta koreańskiego, który zaoferował najniższą cenę. Ale czy najlepszą? Smaczku sprawie dodaje fakt, że przedstawicielem Hyundai Rotem na Polskę jest Marcin Jędryczka, były pracownik… Pesy.

Do Radomia jedziemy po zwycięstwo [ROZMOWA TYGODNIKA]

Redaktor | 10 lut 2019 Każdy by chciał jak najwięcej wygrywać. Mogło być gorzej. Przecież mogliśmy już nie istnieć. Taka jest prawda. Ale istniejemy, żyjemy, czasami damy radość kibicom, czasem smutek. Funkcjonujemy – mówi Jakub Bednaruk, trener siatkarzy Chemika Bydgoszcz w rozmowie z Jarosławem Kopciem.

Ta konstrukcja może rozpocząć nową erę w skokach narciarskich [ROZMOWA]

Redaktor | 3 lut 2019 Skoki narciarskie to dyscyplina sportu, która musi być otwarta na nowinki techniczne, by być atrakcyjną, zwłaszcza w przekazie medialnym – mówi Przemysław Gawęda, współwłaściciel Pracowni Reżyserii Architektury ARCHIGEUM, która zaprojektowała tunel chroniący rozbieg skoczni przed opadami atmosferycznymi.

E ≠ mc2, czyli trybuna ludu [FELIETON]

Redaktor | 2 lut 2019 Demokracja jest najgorszą formą rządu" – zdeterminowany potrzebą chwili i na potrzeby tego felietonu wyrwałem sobie ten fragment z całości słynnego przemówienia brytyjskiego premiera Winstona Churchilla.

Nic już w Polsce nie będzie takie samo [MACIEJ ECKARDT]

Redaktor | 13 sty 2019 Po zaatakowaniu nożem prezydenta Gdańska, nic już w Polsce nie będzie takie samo. Zdarzały się wcześniej sytucje krańcowe, w których z powodów politycznych zginął człowiek - choćby w Łodzi - ale nigdy jeszcze nie miała miejsca sytuacja, jaka wydarzyła się w Gdańsku, czyli udany zamach na przedstawiciela władzy, w tym przypadku samorządowej.

Bydgoszcz - miasto kreatywne w dziedzinie muzyki

Redaktor | 12 sty 2019 Towarzystwo Muzyczne im. I.J. Paderewskiego złożyło do Urzędu Miasta wniosek o aplikowanie do UNESCO w sprawie tytułu miasta kreatywnego w dziedzinie muzyki. Wniosek ten wymaga skutecznych działań. Trzeba powołać społeczną radę z pełnomocnikiem miasta na czele w celu przygotowania aplikacji oraz wywołania społecznego, ogólnomiejskiego poparcia dla tej aplikacji – pisze Stefan...

Oni, czyli my [FELIETON JAROSŁAWA JAKUBOWSKIEGO]

Redaktor | 4 sty 2019 Paolo Sorrentino jest wielkim reżyserem, kto wie, czy nie największym z obecnie żyjących. Ma wyraźny charakter pisma i bierze się za bary z najważniejszymi kwestiami, takimi jak sens życia, miłość, przemijanie.

Niewidomi też chodzą do kina [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 29 gru 2018 – Nie chodzi o to, żeby organizować specjalne seanse dla osób niewidomych i słabowidzących, ale o to, żeby mogli chodzić do kina razem z widzącymi – mówią Regina Mynarska i Piotr Franiak z Fundacji Siódmy Zmysł. W Bydgoszczy dla uczniów z niepełnosprawnościami wzroku przeprowadzili warsztaty nt. audiodeskrypcji, czyli słownego opisu tego, co dzieje się na ekranie.

Idee Szwalbego bliskie młodym. Podpowie, jak nie zmarnować szansy [WYWIAD]

Marta Kocoń | 25 gru 2018 – Wydaje mi się, że mam pewną misję do spełnienia – iść do szkół i mówić młodzieży o Andrzeju Szwalbem. Nie tylko dokonania tego niezwykłego człowieka, ale także jego idee, postawę wobec życia i ludzi trzeba dziś przybliżać młodym – mówi Krystyna Starczak-Kozłowska, autorka książki „Życie na przełomie”. Niedawno ukazało się drugie, poszerzone wydanie jej...