Religia 26 wrz 15:40 | Redaktor
Biskup Śmigiel o nominacie: „doświadczony duszpasterz i dobry człowiek”

Biskup Wiesław Śmigiel/fot. Anna Kopeć, archiwum

– Jego dewiza biskupia: Gratia, misericordia, pax („Łaska, miłosierdzie, pokój”) trafnie oddaje styl posługi, którą sprawuje – napisał o nowo mianowanym biskupie bydgoskim bp Wiesław Śmigiel. W słowie do diecezjan podziękował za możliwość wypełniania misji administratora apostolskiego i poprosił o serdeczne przyjęcie nowego Pasterza.

Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu:

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia! Drodzy Diecezjanie!

Nasze modlitwy zostały wysłuchane i papież Franciszek mianował biskupem bydgoskim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztofa Włodarczyka. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Ojcu Świętemu za tę decyzję i nowego Pasterza! Jednocześnie wygasa misja administratora apostolskiego, którą spełniałem w duchu służby Kościołowi oraz w poczuciu szacunku dla diecezji bydgoskiej. Wyrażam wdzięczność wszystkim duchownym, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim za współpracę, życzliwość i zaangażowanie w sprawy diecezji.

Bardzo proszę o serdeczne przyjęcie biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Nowy Biskup Bydgoski to doświadczony duszpasterz, gorliwy biskup i dobry człowiek. Jego dewiza biskupia: Gratia, misericordia, pax („Łaska, miłosierdzie, pokój”) trafnie oddaje styl posługi, którą sprawuje. W ramach Konferencji Episkopatu Polski jest delegatem ds. Ruchu Światło-Życie oraz członkiem Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Kanoniczne objęcie diecezji nastąpi we wtorek (28 września) o godz. 16.00 w Katedrze Bydgoskiej w czasie uroczystych Nieszporów.

Zapraszam do wspólnej modlitwy za nowego Biskupa i diecezję. Biskupowi Krzysztofowi gratuluję i życzę błogosławieństwa Bożego w posłudze. Zapewniam o życzliwości oraz gotowości do współpracy!

 

Z modlitwą i błogosławieństwem

Bp Wiesław Śmigiel

 

Kanoniczne objęcie diecezji przez biskupa nominata Krzysztofa Włodarczyka nastąpi 28 września o godz. 16.00 w katedrze w czasie uroczystych Nieszporów.

za: diecezja.bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor