Religia 16 cze 13:58 | Redaktor
Biskup Włodarczyk daje przykład piłkarzom. Gol marzenie na bydgoskiej Gwieździe  [WIDEO]

fot. Facebook/Diecezja Bydgoska

Drużyna bydgoskiej parafii NMP Matki Kościoła zwyciężyła w turnieju piłki nożnej i rzutów karnych, jaki rozegrano w sobotę (15 czerwca) na obiektach Klubu Sportowego „Gwiazda” – informuje serwis diecezja.bydgoszcz.pl

Turniej stanowił część obchodów dnia młodszej służby liturgicznej. – To z pewnością przestrzeń do skutecznej ewangelizacji. Nie tylko spotkanie przy ołtarzu, ale spędzanie wspólnego czasu z młodymi chłopakami właśnie na boisku – powiedzieli diecezjalni duszpasterze sportu – ks. Michał Zawartowski i ks. Robert Szczepański.

– Nie poddawajcie się – mówił bp Krzysztof Włodarczyk do zawodników jednej z drużyn, która przegrała mecz. – Musicie ustalić taktykę i dobrze zaatakować przeciwnika – dodał. Biskup sam dał przykład jak skutecznie strzelać  rzuty karne, pakując futbolówkę w samym okienku bramki.

Turniej wygrała drużyna bydgoskiej parafii NMP Matki Kościoła. Drugie, trzecie i czwarte miejsca w meczach zajęły kolejno drużyny z parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, św. Kazimierza w Łochowie i Matki Bożej Bolesnej w Cielu, a wrzutach karnych ze wspólnot Świętej Trójcy w Bydgoszczy, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy oraz św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy.

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju okazał się Piotr Turowski z parafii w Cielu, bramkarzem Ryszard Magierowski z parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy, a strzelcem Salwin Cyzio z tej samej wspólnoty.

Źródło: diecezja.bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor