Religia 23 wrz 2019 | Redaktor
Film o ojcu Pio wyświetlą w Wiatraku

materiały Fundacji Wiatrak

W poniedziałek (23 września) w Kościele katolickim przypada wspomnienie św. ojca Pio. Z tej okazji Fundacja Wiatrak zaprasza na film „Tajemnica Ojca Pio”. Seans o godz. 19.00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7).

Jak zapowiadają organizatorzy, film jest próbą ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo.

Produkcja ujawnia, jak wielkim próbom został poddany zakonnik z Pietrelciny: spotykały go oszczerstwa, podawano w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładano nawet w konfesjonale, posądzano go o intymne kontakty z kobietami, karano i prześladowano, a robiły to także osoby związane z Kościołem.

Widzowie usłyszą charakterystyczny głos ojca Pio oraz zapoznają się z materiałem dokumentującym jego niedawną ekshumację. Będą mieli okazję odkryć go nie tylko jako surowego zakonnika, ale jako osobę pełną radości, z poczuciem humoru i wypełnioną miłością do Boga i ludzi. 

Cena biletu – 10 zł (dostępne są w biurze „Wiatraka”, będzie je można kupić także pół godziny przed seansem).

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz oraz ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor