Religia 7 gru 20:51 | mk
Godzina łaski dla świata. Nabożeństwa w bydgoskich parafiach

Modlitwę w godzinie łaski zaplanowano także w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Wyżynach/fot. Pitn1233, Wikipedia

8 grudnia w Kościele katolickim przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w godz. 12.00-13.00 wierni gromadzą się na modlitwie. Według prywatnych objawień z Montichiari z modlitwą o tej godzinie mają wiązać się szczególne łaski, wyproszone przez Matkę Bożą.

Prywatne objawienie we włoskiej miejscowości Montichiari (po włosku: jasna góra) miały rozpocząć się 24 listopada 1946 roku.

Maryja miała ukazać się w szpitalu pielęgniarce Pierinie Gill. „Pierina zobaczyła płaczącą Madonnę, której pierś przebijały trzy miecze. Powiedziała tylko trzy słowa:  »Modlitwa. Ofiara. Pokuta«. Kiedy Pierina ponownie zobaczyła Matkę Bożą, bardzo się zdziwiła. Tym razem Maryja uśmiechała się, miała na sobie jasną szatę, a w miejscu trzech mieczy były przepiękne róże: biała, czerwona i złota. Przedstawiła się, jako Róża Duchowa” - czytamy na stronie bydgoskiego sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Objawienia się powtarzały. Podczas jednego z nich, 8 grudnia, Maryja miała powiedzieć:

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę (cytat za: mbf.bydgoszcz.pl).

Lokalny biskup zezwolił na kult Matki Bożej Róży Duchownej w Montichiari, Kościół nie potwierdza jednak nadprzyrodzonego pochodzenia objawień. Pierina Gill zmarła w 1991 roku w opinii świętości.

Parafia Matki Bożej Fatimskiej (Ogrody 18) zaprasza na nabożeństwo godziny łaski o godz. 12.00 (transmisja dostępna na stronie parafii).

Czuwanie modlitewne o tej godzinie rozpocznie się także między innymi:

  • w parafii pw. św. Andrzeja Boboli (plac Kościeleckich 7) - po czuwaniu o godz. 13.00 Msza święta
  • parafii pw. św. Wincentego a Paulo (al. Ossolińskich 2)
  • parafii pw. Matki Bożej Królowej Męczenników (ul. Bołtucia 5)

W modlitwę można także włączyć się online, m.in. za pośrednictwem profilu TeoBańkologia na Facebooku. Modlitwę w godzinę łaski poprowadzą pochodzący z Bydgoszczy salezjanin, ks. Dominik Chmielewski, i ks. Teodor Sawielewicz.

 

mk Autor