Religia 4 mar 2019 | Redaktor
Misterium w Dolinie Śmierci – rąk do pracy nigdy dość

„Nie zostawię was” - tak brzmiał tytuł ubiegłorocznego misterium/fot. Anna Kopeć (archiwum)

Przygotowania do 19. Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci trwają już od miesięcy. Można jeszcze zgłosić się do pomocy.

Podobnie jak w ubiegłych latach, misterium odbędzie się dwukrotnie (16.00 i 20.00) w Niedzielę Palmową (14 kwietnia) w Dolinie Śmierci – miejscu kaźni mieszkańców Bydgoszczy, Fordonu i okolicznych miejscowości.

Każdego roku scenariusz nie tylko przypomina mękę i śmierć Jezusa Chrystusa, ale także wprowadza równoległy współczesny wątek. Przygotowania są już w toku – obejmują sferę artystyczną, techniczną, aprowizacyjną. Jak podkreślają organizatorzy, „rąk do pracy nigdy za wiele”. W wydarzenie za każdym razem angażuje się ok. 100 aktorów-amatorów i statystów oraz 200 osób z obsługi technicznej odpowiadających za nagłośnienie, scenografię, stroje, wyżywienie.

„Trzeba pamiętać, że każda cząstka jest ważna! Nawet aktywności, które wydają się bardzo prozaiczne, są bardzo potrzebne. Wszystko tutaj jest pierwszorzędne i każda cegiełka buduje nasze wspólne dzieło” – piszą twórcy misterium.

Ci, którzy chcą „przeżyć misterium od wewnątrz”, mogą zgłaszać się do organizatorów za pośrednictwem strony www.misterium.bydgoszcz.pl.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor