Religia 3 kwi 11:49 | ak
Z modlitwą na ustach i różańcem w ręku przeszli ulicami Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W pierwszą sobotę miesiąca (2 kwietnia) tradycyjnie odbył się Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy. Mężczyźni, modląc się, przeszli od Katedry pw. św. Marcina i Mikołaja (Farna 2) do Parafii Miłosierdzia Bożego (Nakielska 68). W modlitwie różańcowej, zorganizowanej przez Wojowników Maryi uczestniczył ordynariusz bp Krzysztof Włodarczyk.

- Razem z Maryją przejdziemy ulicami Bydgoszczy, by ogarnąć modlitwą naszą Ojczyznę - Polskę, i zawierzyć ją całkowicie Maryi. Zawierzyć naszą diecezję bydgoską, zawierzyć wszystkich których niesiemy w sercu, (...) szczególnie tych którzy chorują, cierpią z różnych powodów, są samotni, pogubieni duchowo, zniechęceni, zbuntowani - mówił na rozpoczęciu procesji różańcowej bp Włodarczyk. I dodał: - Oby Maryja ich otuliła płaszczem swojej miłości i była pocieszeniem dla tych, którzy też dzisiaj przeżywają tragedię wojny na Ukrainie. Prosimy przez jej wstawiennictwo - Maryi, o pokój na Ukrainie, i pokój w ludzkich sercach, byśmy tym pokojem dzielili się z każdym człowiekiem.

Biskup pobłogosławił różańce i tych wszystkich, którzy będą je nosili i trwali na modlitwie. 

Procesja rozpoczęła się na placu przy katedrze. Uczestnicy, rozważając tajemnice różańca, przeszli ulicami: Mostową, Focha, Nakielską do kościoła Miłosierdzia Bożego. Tam o godz. 11.00 została odprawiona Msza św. w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wyrządzonych jej zniewag. Mszę św. sprawował bp Włodarczyk.

fot. Anna Kopeć

Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy cyklicznie organizuje regionalna grupa Wojowników Maryi, ogólnopolskiej wspólnoty poświęconej formacji mężczyzn na dobrych mężów i ojców. W Bydgoszczy grupa spotyka się przy parafii MBF oraz przy parafii pw. św. Marka (ul. Salezjańska 1). Więcej czytaj tutaj.

 

ak Autor