Description of Image

Place zabaw jeszcze zamknięte. Ale można urządzić własny

Redaktor | 28 kwi 2020 Mój półtoraroczny syn miał spory problem z zaakceptowaniem tego, że nie może się bawić na placu zabaw, tym bardziej, że codziennie go oglądał, idąc na spacer. Dlatego z żoną postanowiliśmy zrobić mu mały plac zabaw na balkonie - pisze Jan Frymark. I dzieli się pomysłami na domowe zajęcia z dzieckiem.

Bank Mleka Kobiecego pomaga maluchom

Redaktor | 14 lip 2019 Regionalny Bank Mleka Kobiecego w Toruniu działa już sześć lat. Zdrowe kobiety chętne do podzielenia się nadmiarem swojego mleka mogą zgłaszać się do Banku Mleka Kobiecego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Święta najbliższe tradycji

Marta Kocoń | 31 mar 2018 – U mnie w domu święta wyrastają z obrządku czysto chrześcijańskiego. To on wyznacza nam schemat świątecznego dnia – opowiada prof. Arkadiusz Jawień, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii w Szpitalu Uniwersyteckim Nr 1 im. dr. A. Jurasza.

Czas kontemplacji i spotkań z rodziną

Marta Kocoń | 31 mar 2018 – Każdego roku staram się znaleźć czas na chwilę refleksji, zastanowienia się nad tym, co te święta ze sobą niosą. To jest dla mnie najważniejsze – mówi Maria Murawska, pianistka, prof. zwyczajny na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Nie zniechęcaj się zbyt łatwo [JAK DOBRZE WYCHOWAĆ DZIECKO]

Redaktor | 31 gru 2017 Tym razem zacznę od przykładu. Małżeństwo postanowiło wyjechać na wakacje. Żona chciała jechać nad polskie morze, a mąż – gdzieś w góry. Jak na kulturalne małżeństwo przystało, nie kłócili się o to, ale starali się wzajemnie przekonywać.

Nie każda ciekawość jest dobra

Redaktor | 26 lis 2017 Rób, co masz robić! Oto streszczenie sprawności, która nazywa się pilnością. Uczeń pilny to taki, który uczy się właśnie tego, czego w danym momencie powinien.

Bez prawdy nie ma pokory

Redaktor | 25 lis 2017 Kończąc rozważania na temat trzeciej sprawności kardynalnej, czyli umiarkowania (pozostałe to sprawiedliwość, męstwo i roztropność), muszę powiedzieć coś o należącej do umiarkowania sprawności szczególnej, jaką jest pokora.

Czasem z miłości trzeba ukarać

Redaktor | 12 lis 2017 „Pan od muzyki” to jeden z wielu sentymentalnych wyciskaczy łez. Nie zdradzę całej fabuły tym, którzy go nie oglądali, ale główny wątek polega na tym, że dyrektor szkoły dla trudnych chłopców nie może sobie z nimi poradzić, stosując surowy rygor i drakońskie kary. Pewnego dnia do ośrodka przyjeżdża niepozorny nauczyciel, tytułowy pan od muzyki, i zdobywa serca...

Gniew może służyć złu lub dobru

Redaktor | 31 paź 2017 O gniewie szlachetnym mówimy wtedy, gdy rozpala się on nie w wyniku urazu, którego doznała własna pycha, ale w wyniku niesprawiedliwości, która dotknęła innych, zwłaszcza słabych i bezbronnych. Gniew musi być jednak ujęty w karby rozumu.

Brak czystości prowadzi do krzywd

Redaktor | 23 paź 2017 W mojej ocenie bardzo dobrze czynią rodzice, którzy sprzeciwiają się zbyt wczesnej „edukacji seksualnej”. Na początkowym etapie jest zupełnie niepotrzebna i powoduje przedwczesne, niezdrowe rozbudzanie zainteresowania sferą erotyczną.

Patriotyzm opiera się na wdzięczności

Redaktor | 3 wrz 2017 Dwa tygodnie temu, pisząc o konieczności kształtowania w człowieku szacunku dla własnych rodziców, wspomniałem również o patriotyzmie. Powiedziałem wtedy, że ojczyźnie, podobnie jak rodzicom, zawdzięczamy to, kim jesteśmy.