Styl życia 14 lip 10:09 | Redaktor
Łóżeczka drewniane - jakie wybrać?

Łóżeczko niemowlęce to podstawa wyposażenia dziecięcego pokoju. To przede wszystkim w łóżeczku dziecko spędza swoje pierwsze tygodnie, a nawet miesiące. Tutaj wypoczywa i się rozwija. Warto więc wybrać łóżeczko, które zarówno jemu, jak i jego rodzicom zapewni maksymalny komfort.

Łóżeczka drewniane - solidność na miesiące czy lata?

Łóżeczka drewniane nie wychodzą z mody. O ile wyprawka dziecięca przez ostatnie lata bardzo mocno ewoluowała, o tyle właściwie niezaprzeczalnym elementem pokoju dziecięcego pozostało łóżeczko drewniane. Zmieniła się oczywiście nieco stylistyka tego typu mebli, jakość ich wykonania, natomiast podstawą nadal zostało drewno. Wiele osób zastanawia się jednak, czy warto inwestować w łóżeczko z naturalnego drewna, skoro dziecko i tak błyskawicznie z tego pierwszego łóżeczka wyrośnie. Po pierwsze, warto pamiętać, że kontakt z naturalnymi materiałami dla rozwoju dziecka jest bardzo ważny. Po drugie, naturalne drewno nie uczula i nie ma w sobie żadnych chemicznych dodatków, jeśli więc nawet dziecko zacznie gryźć szczebelki, nic się nie stanie. Po trzecie, bardzo wiele drewnianych łóżeczek ma opcję powiększania. To meble, które rosną razem z niemowlakiem. Możesz więc kupić łóżeczko, które spokojnie posłuży dziecku przez kilka pierwszych lat życia, w szeroki wybór modeli znajdziesz na https://allegrolokalnie.pl/oferty/lozka-i-kojce/lozeczka-drewniane-98746.

Jakie powinny być łóżka dziecięce?

Łóżeczko dla niemowlaka powinno mieć przede wszystkim stabilny i solidny stelaż. Plusem jest trwała podstawa, którą można jednak regulować, np. powiększając powierzchnię łóżeczka. Plusem będą także wyjmowane szczebelki. Generalnie, lepszym rozwiązaniem wydają się łóżeczka ze szczebelkami niż pełną zabudową. Dziecko, położone w takim łóżeczku, może przez nie obserwować świat, kiedy już przestanie tylko patrzeć do góry, zacznie się obracać, a to stanie się szybciej niż myślisz. Ty zaś, siedząc np. w fotelu, możesz obserwować reakcje dziecka. 

Łóżeczko powinno być przede wszystkim stabilne i solidnie wykonane. Na szczebelkach dziecko powinno móc się przytrzymać. Mogą one stymulować go do rozwoju, podnoszenia się. Ważna jest także kwestia higieny. Łóżeczka niemowlęce muszą być wykonane w taki sposób, aby utrzymanie ich w czystości nie sprawiało żadnego problemu. Takie drewniane łóżeczko ze szczebelkami wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Jeśli jest taka potrzeba, bez problemu można wyjąć z niego pościel, a nawet materacyk.

Drewniane łóżeczko niemowlęce - jakie ma zalety?

Drewniane łóżeczko jest niewątpliwie najbardziej bezpieczne dla niemowlaków. Jako materiał naturalny, niepokryty dodatkowymi substancjami chemicznymi (w przypadku łóżeczek dla dzieci nie stosuje się większości lakierów czy farb, jedynie te specjalnie certyfikowane i maksymalnie bezpieczne). Oczywiste jest przecież, że w na pewnym etapie rozwoju niemowlaka chce on wszystkiego spróbować - nie tylko dotyka, ale gryzie, liże. Łóżeczko drewniane jest pod tym względem najlepszym wyborem.

Drugą zaletę jest stabilność tego typu konstrukcji. W przypadku bardziej ruchliwych, energicznych dzieci potrzebne mogą okazać się ochraniacze, aby dziecko nie nabiło sobie guza. Takie stabilne łóżeczko może jednak spokojnie posłużyć kilka lat. 

Drewniane łóżeczka idealnie także pasują do większości aranżacji. Niezależnie od tego, jakie rozwiązania aranżacyjne przyjęto w pokoju dziecięcym, łóżeczko drewniane z pewnością będzie tam pasować.

Meble dziecięce - postaw na komplet

Kupując wyposażenie dziecięcego pokoju, możesz od razu postawić na komplet mebli, który zagwarantuje ci funkcjonalność i spójność pod względem estetycznym. Tutaj bardzo ciekawym rozwiązaniem na początek jest łóżeczko z przewijakiem, w przypadku nieco starszych dzieci idealnie sprawdza się jednak łóżeczko z szufladą, w której możesz schować pościel, niezbędne akcesoria, zabawki. Od razu możesz się także zastanowić na przykład nad kompletem łóżeczka i dopasowanej do niego komody.

art. reklamowy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor