Styl życia 15 lut 2020 | Redaktor
Psi konkurs piękności. Wielka wystawa w Bydgoszczy [GALERIA ZDJĘĆ]

fot. Anna Kopeć

Owczarki niemieckie, psy gończe, retrievery, buldogi angielskie, chihuahua i wiele innych psów rasowych do niedzieli (16 lutego) można podziwiać w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Łącznie znajdą się tu cztery tysiące czworonogów, 328 ras.

W programie są także pokazy agility – sportu polegającego na pokonywaniu przez psa, prowadzonego przez swojego opiekuna-trenera, trudności w jak najkrótszym czasie. Elementem imprezy jest także zbiórka na rzecz bezdomnych psów ze schroniska na Osowej Górze.

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w randze CACIB (Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności) zgromadziła czworonogi z 22 krajów, ocenianych przez 19 sędziów z Polski, Czech, Węgier, Rosji, Litwy, Ukrainy i Szwajcarii.

W BCTW prezentuje się wszystkie grupy FCI (Międzynarodowa Federacja Kynologiczna). W sobotę można było podziwiać psy południowe (psy ozdobne i do towarzystwa), psy z grupy II FCI (pinczery i sznaucery, molosy, szwajcarskie psy górskie i do bydła), grupy VIII FCI (aportery, płochacze i psy dowodne – w tym spaniele i retrievery), grupy IX FCI (psy ozdobne i do towarzystwa).

W niedzielę natomiast, od godz.10.00 do 16.00, będzie okazja zobaczyć polskie spaniele myśliwskie podczas wystawy tych psów połączonej z prezentacją (przewidzianą od godz. 11.00 do godz.14.00). Tego dnia zaprezentują się psy z grup: I – owczarki i inne psy pasterskie, z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła, III – teriery, IV – jamniki, V – szpice i psy w typie pierwotnym, VI – gończe i posokowce, VII – wyżły, X – charty. W międzyczasie będzie także trwała wystawa klubowa spanieli i psów dowodnych od 10.00 do 15.00.

Łącznie w BCTW zgromadzą cztery tysiące psów reprezentujących 328 ras.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor