Wydarzenia 27 kwi 2018 | Redaktor
Egzekucję tartaku wyznaczono na 30 maja

Na zdjęciu Krzysztof Pietrzak. właściciel Tartaku Bydgoszcz/ fot. Anna Kopeć

Znalazła się firma, która przeprowadzi egzekucji Tartaku Bydgoszcz przy ul. Ujejskiego, który od paru miesięcznie skutecznie blokuje rozbudowę Trasy Uniwersyteckiej. Egzekucję wyznaczono na 30 maja.

Wykonawcą będzie firma Kraz. Transport, wykopy, roboty ziemne z Gdyni. - Kwota, jaką w wyniku negocjacji z tą firmą uzgodniliśmy, wynosi 200 tysięcy złotych – poinformował dzisiaj (27 kwietnia) wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Jak podkreślił, cała sytuacja nie była łatwa. Do dwóch przetargów ogłoszonych przez wojewodę (1 i 28 marca) nie zgłosiła się żadna firma gotowa przeprowadzić egzekucję. 9 kwietnia skierowano zapytanie ofertowe do kilku firm z całej Polski, które się takimi sprawami zajmują. Odpowiedziała tylko jedna – z Gdyni.

- Bardzo się cieszę, że w końcu udało się podpisać umowę – stwierdził Mikołaj Bogdanowicz.

Sprawa nieruchomości przy ul. Ujejskiego od dłuższego czasu wywołuje wiele emocji. Właściciel tartaku kwestionuje wysokość odszkodowania, zarzuca urzędnikom, że popełnili w całym procesie wywłaszczeniowym szereg błędów. Wielokrotnie oświadczał, że nie zamierza się w najbliższym czasie stamtąd wyprowadzać.

Informację o terminie egzekucji Krzysztof Pietrzak, właściciel Tartaku Bydgoszcz, przyjął ze spokojem. - Zapraszam wszystkich na egzekucję. Każdy będzie mógł się przekonać, jak się można przeciwstawić władzy tylko trzeba mieć "to coś" - powiedział "Tygodnikowi".

Jego zdaniem firma egzekucyjna przyjedzie, zobaczy papiery i odjedzie. Przedstawiciele firm użytkujących działki przy Ujejskiego rozłożą ręce i oświadczą, że nie zostali skutecznie powiadomieni o egzekucji i wyniosą się, ale potrzebują na to pół roku. Zapewnia też, że urzędnicy popełnili błędy proceduralne i jest w stanie to wykazać.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor