Wydarzenia 22 lut 15:48 | kd
Kobieta z dwójką dzieci była uwięziona w mieszkaniu przy ul. Sienkiewicza. Z pomocą ruszyli strażacy

Fot. SMB

W poniedziałek 21 lutego br. około godz. 11:10 Eko Patrol zakończył kontrolę paleniska domowego w jednym z mieszkań na terenie Śródmieścia.

Wychodząc z budynku strażnicy usłyszeli wołanie o pomoc, dobiegające z kamienicy położonej po drugiej stronie ulicy. W oknie mieszkania na pierwszym piętrze znajdowała się kobieta, która oświadczyła, że zatrzasnęła się w pokoju wraz z dwójką małych dzieci.

Dodała, że klamki od wszystkich drzwi i od dolnej części okien zostały wymontowane ze względów bezpieczeństwa, gdyż w pokoju tym często przebywają jej małe dzieci.

Strażnicy poprosili, aby kobieta wyrzuciła im przez okno klucze do mieszkania, wówczas będą mogli wejść do środka od strony klatki schodowej. Jednak okazało się, że klucze znajdowały się w sąsiednim pokoju, do którego również nie było dostępu. W związku z tym strażnicy udali się do wskazanego przez kobietę właściciela mieszkania. Ten jednak oświadczył, że nie posiada drugiego kompletu kluczy. W związku z powyższym funkcjonariusze do pomocy wezwali na miejsce Państwową Straż Pożarną.

Po przyjeździe strażacy weszli po drabinie i przez okno dostali się mieszkania, a następnie odblokowali wszystkie drzwi. Na pytanie municypalnych kobieta oświadczyła, że ona i dzieci czują się dobrze i nie potrzebują pomocy medycznej. Następnie podziękowała za udzielenie pomocy.

 

Inf. Straż Miejska Bydgoszcz

kd Autor