Wydarzenia 29 sie 2017 | Wojciech Bielawa
„Kryształowa Arena” wytrzymała dzień. Ratusz ponowi konkurs

materiały Urzędu Miasta Bydgoszczy

W poniedziałek Urząd Miasta Bydgoszczy ogłosił, że nowe lodowisko przy ul. Toruńskiej będzie nazywać się „Kryształowa Arena”. We wtorek urzędnicy postanowili, że ogłoszą nowy konkurs na nazwę lodowiska.

Konkurs na nazwę lodowiska został przeprowadzony za pośrednictwem portalu społecznościowego miasta na Facebooku. Łącznie oddano niemal 3 tys. głosów. Ostatecznie najwięcej polubień i pozytywnych reakcji zyskała nazwa Kryształowa Arena. W poniedziałek (28.08) informacja o rozstrzygnięciu konkursu została umieszczona na stronie bydgoszcz.pl. W internecie pojawiło się wiele krytycznych uwag. Wątpliwości budził m.in. fakt, że dumnie brzmiąca „Arena” ma zaledwie 300 miejsc na widowni.

We wtorek urzędnicy anulowali wyniki konkursu, ponieważ podejrzewają, że jego wyniki mogły zostać zmanipulowane.

„W związku z napływającymi do nas licznymi wątpliwościami o możliwości niezgodnego z zasadami wpływania na wynik głosowania informujemy, że wybór nazwy lodowiska zostanie powtórzony. Niestety, z poziomu administratora profilu miejskiego na Facebooku nie mamy możliwości weryfikacji przedstawionych wątpliwości. Nowa nazwa lodowiska będzie funkcjonowała przez lata, dlatego nie chcemy, by już na tym etapie towarzyszyły wątpliwości związane z jej wyborem. Powtórne głosowanie zostanie przeprowadzone przez aplikacje internetową, z której korzystamy m.in. podczas konsultacji społecznych i Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pozwala ona na weryfikację głosujących za pomocą podanego nr PESEL. Głosowanie potrwa od 30 sierpnia 2017 r. do 13 września 2017 r.” - czytamy w komunikacie Biura Komunikacji Społecznej.

Do wyboru mieszkańcy mają 15 nazw, które wybrała komisja konkursowa: Torbyd, Nowy Torbyd, Brda Arena Bydgoszcz, Arctic Arena, Park Lodowy Bydgoszcz, Ice Arena Bydgoszcz, Torbyd Arena, Diament Brdy, Kryształowa Arena, Tafla, Torbydzia, Sopel, Lodowisko przy Brdzie, Łyżwiarka i Łucznik.

Lodowisko powstaje po północno-zachodniej stronie Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”. Budowa obiektu kosztuje 23,5 mln zł i zakończy się w przyszłym roku.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący