Wydarzenia 7 cze 2018 | Redaktor
Mackiewicz łuczniczką bydgoskiej lewicy

Anna Mackieiwcz kandydatką w wyborach prezydenckich/fot. Anna Kopeć

Anna Mackiewicz będzie kandydatką SLD Lewica Razem w jesiennych wyborach prezydenckich. W prawyborach partyjnych obecna zastępca prezydenta Bydgoszczy pokonała Jana Szopińskiego.

Wyniki prawyborów ogłosili działacze SLD dziś (7 czerwca) na konferencji prasowej zorganizowanej na tle Łuczniczki w parku Kochanowskiego. – Anna Mackiewicz zdobyła dwie trzecie głosów – ujawnił Ireneusz Nitkiewicz.

O szczegółach głosowania nie chciał mówić. – Uznaliśmy, że są to nasze wewnętrzne informacje.

Przyznał jedynie, że frekwencja przekroczyła 60 proc.

Wynika z tego, że na Annę Mackiewicz głosowała mniej niż połowa bydgoskich działaczy lewicy. Na konferencji nie było kontrkandydata w prawyborach Janusza Szopińskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy.

Nitkiewicz ujawnił też, że lewica pójdzie do wyborów samorządowych z hasłem „Lepsza Bydgoszcz”.

Mackiewicza wyraziła zadowolenie, że przez ostatnie cztery lata realizowała w ratuszu program lewicy w ramach koalicji z PO u boku prezydenta Rafała Bruskiego. Choć nad programem dla Bydgoszczy lewica jeszcze pracuje, to Mackiewicz zadeklarowała, że będzie on przede wszystkim merytoryczny i po ewentualnej wygranej weźmie pełną odpowiedzialność za inwestycje w mieście, te rozpoczęte i te planowane. – Chcę zdobyć 52 proc. głosów, by wygrać w pierwszej turze – odpowiedziała kandydatka, zapytana o przewidywany wynik.

Wcześniej Nitkiewicz podkreślił, że dla ugrupowania ważne jest też wprowadzenie do Rady Miasta jak największej liczby radnych. - Potrafimy to i uzyskujemy dobre wyniki - dodał.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor