Wydarzenia 30 lis 2017 | Redaktor
Na Szwederowie zmieni się organizacja ruchu

Google Maps

Dobiegają końca prace remontowe na skrzyżowaniu ulic: Nowodworska, Ugory, Leszczyńskiego, Orla, Na Wzgórzu Dąbrowskiego, Podgórna. Prawdopodobnie już od soboty, 2 grudnia, zmieni się na tym skrzyżowaniu organizacja ruchu.

W północnej części Szwederowa krzyżuje się 6 ulic: Nowodworska, Ugory, Leszczyńskiego, Orla, Na Wzgórzu Dąbrowskiego i Podgórna. Do tej pory pierwszeństwo przejazdu miały samochody wjeżdżające na skrzyżowanie od strony ulicy Podgórnej oraz Ugory.

Po zmianie organizacji ruchu pierwszeństwo przejazdu będą miały ulice Ugory i Orla. Ulicami kursują autobusy linii nr 61. Pojazdy jadące od strony północnej miasta będą musiały ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom poruszającym się ulicami Ugory i Orlą oraz pojazdom jadącym z prawej strony.

Drogowcy apelują do kierowców, aby nie jeździli na pamięć i zwrócili uwagę na nowe oznakowanie pionowe oraz poziome i zachowali wyjątkową ostrożność, szczególnie w pierwszych dniach po wprowadzeniu zmian.

Prace na tym jednym z najbardziej skomplikowanych skrzyżowań w mieście rozpoczęły się w listopadzie. Wyremontowane zostały nawierzchnie jezdni oraz wykonano bezpieczne przejście dla pieszych przez ul. Podgórną, której wlot na skrzyżowanie został zawężony.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, obecnie prowadzone są jeszcze roboty wykończeniowe przy oznakowaniu pionowym i poziomym. Jeżeli pozwolą warunki pogodowe, powinny się one zakończyć do soboty, 2 grudnia i jednocześnie zmieni się organizacja ruchu.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor