Wydarzenia 9 mar 2019 | Redaktor
Złota Piła przyznana. Studenci UTP nagrodzili wykładowców [ZDJĘCIA]

Statuetkę dla wymagającego wykładowcy otrzymał dr inż. Mścisław Śrutek z Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki/ fot. Anna Kopeć

Złota Klepsydra – za cierpliwość i wyrozumiałość, Złota Piła – za rzeczowość, Złoty Mikrofon i Złoty Uśmiech za sposób przekazywania wiedzy. W piątek (8 marca) po raz pierwszy odbyła się gala, podczas której studenci UTP nagrodzili nauczycieli akademickich.

Statuetki w siedmiu kategoriach „z przymrużeniem oka” zostały wręczony wykładowcom UTP w Auditorium Novum. 

- Wypada mi tylko sprzyjać tej inicjatywie. Ci, którzy oddają studentom wiele serca, swój czas i doświadczenie, są docenieni, to coś wartego zauważenia - podkreślił rektor Tomasz Topoliński.

Konkurs odbył się po raz pierwszy, z inicjatywy studentów. Po zgłoszeniach, w internetowym głosowaniu wyłonieni zostali laureaci nagród w kategoriach takich jak Złota Piła – która ma ukazywać, że studenci cenią wykładowców wymagających, a nie lekceważących, Złota Klepsydra – za cierpliwość, Złoty Mikrofon i Złoty Uśmiech – za formę wypowiedzi i sposób przekazania wiedzy. Złote Drzwi i Złoty Mail to laury dla tych, którzy są do dyspozycji studentów również poza godzinami pracy. Przyznano także nagrodę Grand Prix – trafiła do rąk doktor inż. Marii Olejniczak (WBAiIŚ).

Złote Drzwi otrzymała dr inż. Alicja Gackowska/fot. Anna Kopeć

Konkurs zorganizowała Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego UTP. – W ten sposób studenci pokazują, że chcą się angażować i potrafią organizować rozmaite przedsięwzięcia społeczne – mówi dr inż. Katarzyna Tomaszewska-Dobosz z Działu Promocji i Informacji UTP. – Nagrody to także, traktowany z przymrużeniem oka i humorem, sygnał dla nauczycieli akademickich, w jaki sposób są postrzegani przez swoich studentów – dodaje.

fot. Anna Kopeć

Pomysłodawczyni i szefowa grupy projektowej Karolina Wojtoń cieszyła się z sukcesu inicjatywy. - To były cztery miesiące pracy, z której jesteśmy bardzo dumni. Odebraliśmy ponad 270 zgłoszeń, co dało ok. 160 nominowanych nauczycieli. Oddano łącznie 1200 głosów - relacjonowała podczas gali.

Na UTP pracuje prawie 600 nauczycieli akademickich, którzy uczą ok. 8 tys. studentów. 

Lista nagrodzonych:

Grand Prix – dr inż. Maria Olejniczak (WBAiIŚ)

Złoty Uśmiech – dr inż. arch. Monika Trojanowska (WBAiIŚ)

Złota Piła – dr inż. Mścisław Śrutek (WTiE)

Złota Klepsydra – dr hab. Anna Ligocka (WRiB)

Złota Mucha – prof. UTP, dr hab. inż. Janusz Musiał (WIM)

Złote Drzwi – dr inżynier Alicja Gackowska (WTiICh)

Złoty Mail – mgr inż. Katarzyna Radecka (WZ)

Złoty Mikrofon – dr inżynier Piotr Indykiewicz (WHiBZ)

fot. Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor