Aktualności 12 lip 2020 | kp
#BezpiczneWybory. Ministerstwo Zdrowia przypomina

fot. ilustracyjna, Pixabay

Przed II turą wyborów Ministerstwo Zdrowia przypomina, że przed lokalem wyborczym należy ustąpić pierwszeństwa w kolejce seniorom, kobietom w ciąży, osobom niepełnosprawnym oraz tym którzy przyszli z dziećmi do 3 lat. Co jeszcze warto pamiętać?

Według wytycznych Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego podczas głosowania w wyborach prezydenckich powinniśmy zachować 2-metrowy odstęp od innych osób przebywających w lokalu wyborczym. Mamy także obowiązek zakrywania nosa i ust. W przypadku, gdy stan zdrowia nam na to nie pozwala, rekomenduje się zwiększenie dystansu. Powinniśmy także korzystać z płynów do dezynfekcji, które są umieszczone przed lokalem wyborczym albo zaopatrzyć się w rękawiczki jednorazowe.

Podczas wyborów można korzystać z własnego długopisu. W samym lokalu wyborczym może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż 1 osoba na 4 metry kwadratowe (z wyłączeniem członków obwodowej komisji wyborczej, mężów zaufania, obserwatorów społecznych i międzynarodowych, osób pomocniczych).

Każdy wyborca musi także wiedzieć, że na prośbę członka obwodowej komisji wyborczej należy odsłonić twarz, w celu identyfikacji.

fot. Facebook Ministerstwa Zdrowia

 

źródło: gov.pl

 

kp Autor