Aktualności 17 lut 18:42 | ak
Biało w całej Bydgoszczy. Tak było dziś na drogach [GALERIA]

fot. Anna Kopeć

Miasto po raz kolejny pokryło się białym puchem. Na drogach panują kiepskie warunki. Pługoposypywarki odśnieżają, ale mają do oczyszczenia kilometry ulic.

Drogowcy walczą z błotem śniegowym zasypującym jezdnie, ale padający śnieg wcale nie ułatwia im pracy. Większość głównych ulic w mieście jest odśnieżona. Mimo to mogą występować oblodzenia, więc kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Gorzej wygląda sytuacja na osiedlowych ulicach i chodnikach. 

Na zdjęciach ulice Bydgoszczy w godzinach popołudniowych.

fot. Anna Kopeć

Warunki na drodze w nocy nadal nie będą korzystne. Od godz. 19.30 do czwartku (18 lutego) rano, do godz. 7.30, prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna gruntu wyniesie -6°C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego ostrzeżenie 1. stopnia. 

Śnieżna zima sprawia, że utrzymanie dróg pochłania większe kwoty, niż w poprzednich latach. Dziś drogowcy opublikowali raport o swoich działaniach. Piszemy o tym tutaj:

Blisko 10 milionów pochłonęło odśnieżanie ulic. A sezon trwa

Więcej zdjęć poniżej.

ak Autor