Polska i Świat 17 cze 09:17 | Redaktor
Bydgoski oddział Agencji Mienia Wojskowego sprzedaje działki w Pile

fot. ilustracyja, Pixabay

Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy wystawił na sprzedaż dwie działki położone przy ul. Śniadeckich w Pile. Grunty, które można przeznaczyć pod zabudowę jednorodzinną, trafią pod młotek już 9 lipca br. Ceny wywoławcze wynoszą 403 tys. zł za każdą z nich. Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium do 4 lipca. Zyski z transakcji AMW przeznaczy na realizację inwestycji mieszkaniowych dla żołnierzy.

Na przetargu organizowanym przez bydgoski oddział AMW na nabywców czekają dwie nieruchomości przy ul. Śniadeckich w Pile (nr 51/42 i 51/43). Cena wywoławcza każdej z działek o powierzchni 0,24 ha wynosi 403 tys. zł. Zapisy planistyczne dają przyszłym właścicielom możliwość wybudowania na nich domu jednorodzinnego z garażem oraz jednego budynku gospodarczo-garażowy, a także obiektu związanego z codzienną rekreacją czy utrzymaniem porządku.

Działki położone są w północnej części Piły pośród terenów leśnych po wschodniej stronie rzeki Gwdy, przy dukcie stanowiącym przedłużenie ul. Śniadeckich. Grunty mają dostęp do drogi publicznej (ul. Śniadeckich), która biegnie przez dwie działki – jedną należącą do powiatu pilskiego oraz drugą będącą własnością gminy Piła.

Oferowane przez Agencję Mienia Wojskowego nieruchomości mają uregulowaną sytuację prawną: są wolne od długów i roszczeń na rzecz osób trzecich. Osoby prywatne lub firmy zainteresowane udziałem w przetargu muszą wpłacić w wadium w wysokości 40 tys. zł, najpóźniej do 4 lipca br.

Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na 9 lipca br. o godz. 10.00 w siedzibie Oddziału Regionalnego AMW w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163 A. Szczegółowe informacje na temat sprzedawanych nieruchomości dostępne są na stronie www.amw.com.pl w zakładce „Nieruchomości/Przetargi nieruchomości”.

Ponad półtora miesiąca później pojawi się szansa na zakup kolejnych terenów przy ul. Śniadeckich w Pile. Na przetarg organizowany 27 sierpnia przez bydgoski oddział AMW trafią dwie działki: jedna o powierzchni 0,3609 ha (nr 51/42) oraz druga o wielkości 0,3154 ha (nr 51/44). Licytacja większej z nieruchomości rozpocznie się
od kwoty 603 tys. zł, a cenę wywoławczą mniejszej ustalono na 527 tys. zł. Podobnie jak w przypadku działek z lipcowego przetargu, nowi właściciele będę mogli wykorzystać grunty pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Zyski ze sprzedaży zbędnych wojsku nieruchomości Agencja Mienia Wojskowego przeznaczy na realizację ustawowych zadań związanych z zakwaterowaniem Sił Zbrojnych RP, w tym na budowę mieszkań dla żołnierzy.

 

 

źródło: Agencja Mienia Wojskowego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor