Bydgoszcz 4 lut 2018 | Redaktor
Jest już ulica Tomasza Golloba [DEKOMUNIZACJA]

Tomasz Gollob zastąpił Duracza/fot. Marcin Karpiński

W Bydgoszczy trwa wymiana oznaczeń zdekomunizowanych ulic. Nasz reporter zauważył w Fordonie, że pojawiły się już tabliczki z ulicą Tomasza Golloba.

13 grudnia ubiegłego roku wojewoda kujawsko-pomorski zdekomunizował bydgoskie ulice.

Zdecydował, że ulica Tomasza Golloba będzie zamiast Teodora Duracza i Aleja Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zastąpi Planu 6-letniego. Inne zmiany: - ul. Generała Zygmunta Berlinga na ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila”, ul. Leona Kruczkowskiego na Zbigniewa Herberta, ul. Armii Ludowej na ul. ppor Danuty Siedzikówny „Inki”, ul. Oskara Langego na mjr Jana Henryka Żychonia, ul. Stanisława Lehmana na ul. Władysława Stomy, ul. Przodowników Pracy na ul. Bernarda Śliwińskiego, ul. Bolesława Rumińskiego na ul. Krzysztofa Gotowskiego, ul. płk Iwana Tałdykina na gen. Tadeusza Jordana-Rozwadowskiego, ul. Romana Chłodzińskiego na ul. Kazimierza Hoffmana, ul. Jana Piechockiego na ul. Zbigniewa Raszewskiego, rondo I Armii Wojska Polskiego będzie się nazywać rondem "Solidarności" Rolników Indywidualnych.

W Bydgoszczy trwa wymiana tabliczek. Na mapach internetowych z kolei dekomunizacja idzie bardzo opornie. I ile pojawiła się już ulica Tomasza Golloba:

o tyle uliza Zbigniewa Berlinga ma się wciąż dobrze:

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor