Bydgoszcz 16 sty 2018 | Redaktor
Nowe ulgi w komunikacji [PROJEKT]

Bezpłatne bilety dla uczniów pobierających stypendia socjalne, bilet uczniowski i bilet bydgoskiego malucha - to pomysły prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego na nowe ulgi w opłatach za komunikację publiczną.

Prezydent ogłosił na konferencji prasowej, że stosowne uchwały o zmianach w taryfach opłat za przejazd komunikacją publiczną w Bydgoszczy przedłoży na najbliższej sesji Rady Miasta Bydgoszczy.

Projekt 1 - bilet socjalny

Bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, pobierających stypendia socjalne. - Bilet bedzie kodowany na bydgoskiej karcie miejskiej w momencie złożenia wniosku, tak żeby uczniowie nie musieli się specjalnie legitymować przy kontroli. Chodzi o to, by ich nie naznaczać - tłumaczył prezydent Bruski.

Projekt 2 - bilet uczniowski

Specjalna taryfa dla uczniów-bydgoszczan, uczęszczających do szkół podstawowych i gimnazjów. 10 złotych miesięcznie bądź 100 złotych przy jednorazowej opłacie rocznej. Ten bilet również będzie kodowany na bydgoskiej karcie miejskiej.

Projekt 3 - bilet bydgoskiego malucha

Dla dzieci od 4. do 7. roku życia nowa taryfa, podobnie jak w przypadku biletu uczniowskiego 10 zł miesięcznie bądź 100 złotych przy jednorazowej opłacie rocznej. Prezydent przypomniał w tym miejscu, że dzieci do 4. roku życia w Bydgoszczy podróżują komunikacją miejską za darmo. Ten bilet również jest dedykowany wyłącznie mieszkańcom Bydgoszczy i będzie kodowany na bydgoskiej karcie miejskiej.

Prezydent chce, aby nowe taryfy weszły w życie od 1 marca tego roku. Szacowany koszt nowych rozwiązań to około miliona złotych rocznie.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor