Bydgoszcz 21 sty 2018 | Redaktor
Tartak Bydgoszcz pyta: Po co nam ZDMiKP w Bydgoszczy?

Budowa przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej, październik 2017 / fot. Tartak Bydgoszcz

Na Facebooku Tartaku Bydgoszcz wrze. W niedzielę Krzysztof Pietrzak odniósł się do słów rzecznika drogowców Krzysztofa Kosiedowskiego. I zapowiada: „Egzekucja nie zakończy się w najbliższym czasie nawet gdyby Wojewodzie kazał ją przeprowadzić sam Jarosław Kaczyński”

Postanowiłem zadać takie pytanie, albowiem jeśli spojrzeć na jakość dróg w Bydgoszczy, mostów, itd. należy bezsprzecznie zauważyć, iż stan dróg w naszym mieście jest fatalny. Ponadto brakuje nam, wykonanych jak na XXI wiek przystało, dróg gruntowych. Nie wiem czy macie Państwo świadomość ile kosztuje budżet Bydgoszczy, roczne utrzymanie ZDMiKP w Bydgoszczy?! To masa kasy. Mamy prawo oczekiwać, że za te pieniądze będą dbać ,jakby nie patrzeć o nasze bezpieczeństwo, na drogach - napisał w niedzielę na fanpage Tartak Bydgoszcz Krzysztof Pietrzak

Krzysztof Pietrzak odpowiedział w internecie na słowa Krzysztofa Kosiedowskiego, rzecznika ZDMiKP w Bydgoszczy, które padły w piątkowym (19.01.18) artykule w Expressie Bydgoskim. Rzecznik drogowców powiedział:,, W tej chwili sprawa wyegzekwowania terenu przy ulicy Ujejskiego, na którym stoi tartak, nie jest już w naszej jurysdykcji, ale wojewody. W obecnej sytuacji sprawa zaczęła już na tyle się komplikować ,że doszły nowe zagrożenia. Jeżeli egzekucja zakończy się w najbliższym czasie, to opóźnień w budowie drugiego etapu Trasy Uniwersyteckiej nie będzie.”

Pietrzak zarzucił Kosiedowskiemu kłamstwo: „Rada Miasta zatwierdziła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w 1997 roku. Prezydent Bruski już jako Prezydent Bydgoszczy, w 2010 roku, mówił oficjalnie ,że ,,niedługo zacznie budować II etap TU, na pewno bezpośrednio po zakończeniu I etapu. W 2012 roku pierwszy raz proszę Go o wykup. Między 2012 a 2017 składam do Niego dziesiątki pism (…). Prezydent się na to wylał. Składacie wniosek o wszczęcie egzekucji we wrześniu 2017 z błędami, dopiero w listopadzie po naniesieniu przez Was poprawek Wojewoda może nadać klauzulę. (...) Oczywiście, że egzekucja nie zakończy się w najbliższym czasie nawet gdyby Wojewodzie kazał ją przeprowadzić sam Jarosław Kaczyński - do 31.03.18 jest okres ochronny dla lokatorów a ja, moja żona, moje córki są lokatorami”

Właściciel Tartaku Bydgoszcz dodał na koniec nieco tajemniczo: 23.01.18 odbędzie się dla II etapu TU ważne wydarzenie, bądźcie z nami - dopiero się rozkręcamy.

Osądźcie Państwo sami. Cały wpis na: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2240945985931748&&id=821099421249752

 

Nasze poprzednie artykuły na ten temat:

http://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/miasto-konta-tartak-bydgoszcz-wojna-na-fb-trasa-uniwersytecka-opozniona

http://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/wlasciciel-tartaku-nie-daje-za-wygrana-budowa-trasy-zagrozona

http://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/tartak-bydgoszcz-dostal-pieniadze-trasa-uniwersytecka

http://www.tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/wojewoda-odpiera-zarzuty-prezydenta-w-sprawie-tartaku

http://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/otwarcie-trasy-uniwersyteckiej-w-terminie-pod-wielkim-znakiem-zapytania

http://tygodnikbydgoski.pl/wydarzenia/ratusz-przerywa-cisze-w-sprawe-tartaku-bydgoszcz-beda-kary

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor