Bydgoszcz 27 wrz 2019 | Redaktor
Tramwaje jeździły po górnym tarasie. Na próbę [ZDJĘCIA]

Fot. MS

W piątek (27 września) bydgoscy drogowcy przeprowadzili próbne przejazdy w rejonie Szarych Szeregów/Wojska Polskiego. Przed odbiorem inwestycji sprawdzali, czy automatyka, trakcja, perony, rozjazdy, torowiska, zostały wykonane poprawnie.

Wykonawca przebudowy Wojska Polskiego zakończył już roboty przy przebudowie torowiska: ułożył nowe tory, rozjazdy, zostały zamontowane zwrotnice, odnowiono perony, powstała pętla, zainstalowano automatykę do sterowania ruchem.

Nową infrastrukturę drogowcy testowali w piątek (27 września). Przejazdy dwoma tramwajami z bydgoskiej Pesy miały pozwolić na wychwycenie elementów do ewentualnej poprawy.

fot. MS

Powrót tramwajów na górny taras planowany jest na połowę grudnia tego roku. Dlaczego nie wcześniej? „Termin wynika z konieczności dokonania odbiorów całej inwestycji, czyli sieci tramwajowej, nowych chodników, jezdni, sterowania sygnalizacją świetlną, sygnalizatorów, oświetlenia ulicznego – wszystkich urządzeń, które powstały podczas realizacji inwestycji” – informuje na swojej stronie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. 

W przypadku infrastruktury drogowej budowanej od podstaw – jak w przypadku tej na Wojska Polskiego – konieczne jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Wniosek o takie pozwolenie wykonawca będzie mógł złożyć dopiero po dokonaniu wszystkich odbiorów i sporządzeniu z nich protokołów.

fot. MS

Na podstawie ZDMiKP oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor