Bydgoszcz 2 wrz 2019 | Redaktor
Trwają zapisy na zajęcia w Pałacu Młodzieży

fot. UMB

Zakończyła się termomodernizacja Pałacu Młodzieży. Dzięki tej inwestycji bydgoskie dzieci oraz młodzież będą rozwijać swoje zdolności w kompleksowo zmodernizowanym budynku. Już trwają zapisy na zajęcia.

Budynek został kompleksowo ocieplony. Zyskał też nową estetyczną elewację w odcieniach bieli i szarości. Wymieniona została część stolarki okiennej. Na dachu budynku wykonana została również instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy blisko 18 kW. Instalacja pozwoli pozyskiwać energię do wykorzystania na potrzeby własne obiektu.

fot. UMB

Wewnątrz budynku wymieniona została wentylacja, klimatyzacja oraz technologia uzdatniania wody basenowej. Korzystając z okazji, jaką jest kompleksowa termomodernizacja obiektu, przeprowadzono także rozszerzony remont sali kinowo-teatralnej i sali sportowej. Pomieszczenia zyskały na estetyce, a cały obiekt gwarantuje jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.

fot. UMB

Duży zakres prac został zrealizowany w części basenowej - zakres zadania został znacznie rozszerzony, w trakcie prac. Dzięki temu dziś spełnia wszystkie aktualne normy i gwarantuje komfort i bezpieczeństwo korzystania z pływalni. W praktyce zmodernizowany basen nie różni się od nowych pływalni.

Zadanie zostało sfinansowane w głównej mierze ze środków miasta. Koszt inwestycji wyniósł ponad 17 mln zł. Na jej realizację uzyskano wysokie wsparcie unijne (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne) w kwocie 6,3 mln zł.

fot. UMB

Zajęcia w Pałacu Młodzieży rozpoczną się w pierwszych tygodniach września. Oferta zajęć i wydarzeń organizowanych w placówce jest bardzo bogata – ponad kilkadziesiąt zajęć sportowych, edukacyjnych, artystycznych i kulturalnych.

Wnioski będzie można składać w Pałacu Młodzieży oraz w namiocie przed Pałacem Młodzieży przy ul. Jagiellońskiej 27:

od poniedziałku (2 września) do piątku (6 września) w godzinach od 11.00 do 19.00

w sobotę (7 września) w godzinach od 10.00 do 14.00

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych przewidziano na 12 września (godz.17.00), a ogłoszenie list przyjętych i nieprzyjętych dzień później (13 września, godz.15.00). rekrutacja uzupełniająca odbędzie się 16 września r.

Źródło: UMB, Pałac Młodzieży (oprac. red)

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor