Komunikacja 14 paź 15:11 | mk
Tramwaje na Kujawskiej. Na razie testowo [VIDEO]

kadrz nagrania Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy/Facebook

W środę (14 października) na torowisko na ul. Kujawskiej wyjechał pierwszy tramwaj. Drogowcy rozpoczęli przejazdy próbne.

Od 13 października w obrębie Kujawskiej obowiązują zmiany w organizacji ruchu: na rondo Kujawskie przy Zielonych Arkadach wrócił ruch okrężny, otwarto nową jezdnię ul. Wojska Polskiego (od strony ul. Karpackiej w stronę Trasy Uniwersyteckiej), zlikwidowano tymczasowe rondo przy ul. Chołoniewskiego. Ulica Chołoniewskiego została otwarta od strony północnej - przy garażach, a od strony południowej - zamknięta. Więcej o zmianach w ruchu czytaj tutaj.

Rozpoczęły się także przejazdy próbne tramwajów, o czym alarmują znaki „uwaga tramwaj" na rondzie Bernardyńskim. Tramwaje pojawiają się na obu rondach - Bernardyńskim i Kujawskim - oraz przecinają pasy ruchu pojazdów.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zamieścił na swoim profilu na Facebooku film z przejazdu technicznego po ul. Wojska Polskiego, Kujawskiej, Bernardyńskiej - Pierwsi Pasażerowie pojadą jeszcze w tym roku - zapowiadają drogowcy.

Do 9 października trwały konsultacje na temat koncepcji nowego układu linii tramwajowych i autobusowych w obrębie Kujawskiej. Więcej o proponowanym układzie czytaj tutaj

mk Autor