Komunikacja 28 paź 11:33 | kp
Utrudnienia w ruchu związane ze strajkiem kobiet. Blokady na rondach

Manifestacja na Starym Rynku, fot. pf

Na środę (28 października) zapowiedziano kolejne protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Najpierw demonstranci zgromadzą się na Starym Rynku, a następnie na kilku bydgoskich rondach zorganizowana zostanie blokada samochodowa.

– Zbieramy się na rynku od 12.00. O 14.00 ruszamy w miasto! Dzisiejsze popołudnie, to dobra okazja, żeby wykrzyczeć, to co czujemy, albo podzielić się swoimi historiami. Dlatego lecimy z otwartym mikrofonem - albo megafonem. Chodźcie, jesteśmy w tym razem! – piszą organizatorzy.

Strajkujący nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej (czytaj także: Aborcja eugeniczna niezgodna z Konstytucją! Jest decyzja TK). 

W związku ze strajkiem z dużymi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się mieszkańcy Bydgoszczy. Blokada samochodowa będzie dotyczyła ronda Fordońskiego, ronda Jagiellonów, ronda Grunwaldzkiego oraz ulicy Kamiennej. – Wsiadajcie w auta i kierujcie się na 14:00 w jedno z tych miejsc! Uzbrójcie się w głośne klaksony i plakaty w szybach! – czytamy na facebookowym profilu Manify Bydgoskiej.

– Wszystkich postronnych przepraszamy za utrudnienia, ale mamy rząd do obalenia! – dodają.

O przebiegu wtorkowej manifestacji i kontrmanifestacji w Bydgoszczy czytaj tutaj

Na podstawie: Facebook Manifa Bydgoska

 

kp Autor