Description of Image

Prezydent Andrzej Duda napisał do papieża

kd | 20 mar 2022 Pragnę zapewnić o woli i gotowości Rzeczypospolitej Polskiej do dalszego pogłębiania współpracy ze Stolicą Apostolską w dążeniu do umacniania pokojowego współistnienia narodów w Europie, oraz na całym świecie - napisał prezydent Andrzej Duda do Ojca Świętego Franciszka.

O hipokryzji i jawnogrzesznictwie [ANALIZA]

Redaktor | 26 gru 2021 Istnieją dwa rodzaje ujawnienia własnego grzechu. Jeden zbawienny – uczyniłem zło, które wyznaję i chcę je naprawić. Drugi zgubny. Ujawniam moje zło by udowadniać, że ono jest dobrem - pisze o hipokryzji i jawnogrzesznictwie Maksymilian Powęski.

Święci z Bydgoszczy?

kd | 1 lis 2021 Wiele miast, miasteczek czy też wiosek, może poszczycić się swoimi „własnymi” świętymi, którzy dzisiaj stanowią wizytówkę rozmaitych zakątków naszego kraju. W Uroczystość Wszystkich Świętych można by zadać pytanie, czy i Bydgoszcz doczeka się „swoich” wychowanków, którzy zostaną włączeni w ten zacny krąg?

Hiszpanie usunęli pomnik Jana Pawła II

kd | 6 sie 2021 Pomnik Jana Pawła II upamiętniający IV Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Santiago de Composteli w 1989 r. został usunięty przez władze Hiszpanii.

Bóg mówi po grecku. I po polsku też [NA NIEDZIELĘ]

Redaktor | 11 paź 2020 Każdy katolik dziś wie, jak ważną rzeczą dla naszej wiary jest uważna, rozumna i pobożna lektura Pisma Świętego. Ostatnie dziesięciolecia przyniosły nam wielkie bogactwo różnych tłumaczeń Biblii na język polski.

Bóg naszych ojców i dziś jest nad nami...

Redaktor | 10 lip 2020 Rzekł tedy Pan: „Krzyk na Sodomę i Gomorę wzmógł się, a grzech ich stał się zbyt ciężki. Zstąpię i obaczę, czy według krzyku, który mię doszedł, uczynków swych się dopuścili, czy też nie tak jest, abym wiedział”.

Chwałą Boga jest człowiek żyjący! [NIEDZIELA]

Redaktor | 29 gru 2019 TVP Kultura pokazała w Boże Narodzenie film „Lion, droga do domu”. Jest to wzruszający australijsko – brytyjski obraz, będący adaptacją autobiograficznej książki „Daleko od domu”, autorstwa Saroo Brierleya.