Dwa pożary posła Brejzy [KOMENTARZ]

Redaktor | 29 maj 2018 Ogień, który pojawia się w pobliżu budynków zamieszkałych przez ludzi, rodzi zagrożenie dla ich życia i zdrowia. Dlatego podpalaczy (świadomych, czy też nieświadomych), trzeba ścigać i karać. Ale świadome podpalanie opinii publicznej jest zbrodnią na społeczeństwie. Popełnił ją w ostatnich dniach inowrocławski poseł Brejza i media sprzyjające totalnej opozycji.

Abortowane dzieci nie znikają [FELIETON]

Redaktor | 27 maj 2018 W czerwcu minie dziesięć lat od „sprawy Agaty”. Sprawy wymuszenia na 14-letniej dziewczynce aborcji. Sprawy, w którą zamieszani byli dziennikarze, publicyści, lekarze, politycy i urzędnicy szczebla ministerialnego.

Kolano prezesa [FELIETON]

Redaktor | 27 maj 2018 Każde, nawet najdrobniejsze wahnięcie formy Jarosława Kaczyńskiego uruchamia cały ciąg spekulacji, które w zależności od autora, przybierają bardziej lub mniej fantasmagoryczną postać.

Kandydacie, wesprzyj hokeistów! [KOMENTARZ]

Michał Jędryka | 20 maj 2018 Rafał Bruski, który został wczoraj przedstawiony przez PO i Nowoczesną jako kandydat na prezydenta Bydgoszczy, złożył ważną deklarację. Zaprosił mianowicie do współpracy wszystkich bydgoszczan, którzy chcą wpływać na los miasta. - Tych, którzy chcą decydować o swoim mieście, zapraszam do współpracy. Na pewno jako koalicja obywatelska jesteśmy na to gotowi - powiedział.

Bydgoszcz potrzebuje architektonicznej perły [WYWIAD]

Jarosław Kopeć | 5 maj 2018 – O klasie projektu nie świadczy wcale, czy się wyróżnia, ale czy wpisuje się w architekturę miasta – mówi Bartek Kamiński, architekt, właściciel bydgoskiej firmy Lines Architekci, która stworzyła projekt osiedla Perłowa Dolina powstającego w Dolinie Pięciu Stawów.

Problemy Bydgoszczy z polityką historyczną [OPINIA]

Krzysztof Osiński | 5 maj 2018 Tożsamość historyczną miasta buduje się latami, żeby integrować mieszkańców wokół wspólnych wartości i podsycać dumę z przeszłości. W Bydgoszczy niestety brakuje takiej spójnej, długofalowej, opartej o historię, strategii – pisze historyk Krzysztof Osiński.

Opowieści ubezpieczeniowe [FELIETON MARCINA MASNEGO]

Marcin Masny | 3 maj 2018 Lubię czytać internetowy „Dziennik Ubezpieczeniowy”, bo ubezpieczenia – to samo życie i prawie całe życie. Jeśli ubezpieczeniowiec umie patrzeć i słuchać, wie o życiu tyle, co ksiądz i adwokat –pisze Marcin Masny.

Walka o niepodległość toczyła się w codziennym życiu [WYWIAD]

Marta Kocoń | 3 maj 2018 – Zawsze pokazuje się bojowników, a ja próbuję pokazać postaci z drugiego czy trzeciego – pozornie – rzędu. Co tak naprawdę decyduje w polityce czy na polu walki? Poza umiejętnościami często jest to przypadek – mówi Robert Cymborski, historyk, geograf i licencjonowany przewodnik po Warszawie, w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim”.

Nie ma wroga na prawicy

Redaktor | 29 kwi 2018 Wśród medialnej ciszy 20 kwietnia minęła 150. rocznica urodzin człowieka, którego politycznie poprawne media głównego nurtu – nie tylko w Polsce – postanowiły konsekwentnie przemilczeć.

Medale dostali nie tylko zasłużeni [LIST DO REDAKCJI]

Redaktor | 19 kwi 2018 Niestety, nie wszystkie nominacje do Medali Kazimierza Wielkiego były godne wyróżnienia, tym bardziej, że uzasadnienia mijają się prawdą. Mam nadzieję, że przyjdzie czas na weryfikację wszelakich godności – pisze działacz społeczny, były bydgoski radny Andrzej Adamski.

Papież, pisarz i kustosz... TW Kustosz [KOMENTARZ]

Redaktor | 18 kwi 2018 Czy były możliwości, żeby zapobiec temu niewątpliwemu przecież skandalowi, że wśród honorowych obywateli Bydgoszczy, obok takich osobistości jak Jan Paweł II, Tadeusz Nowakowski czy Andrzej Szwalbe, znalazł się donosiciel komunistycznych służb?

Urodzinowa antyreklama Bydgoszczy

Redaktor | 11 kwi 2018 – Ojciec na planowanym muralu ma taką minę, jakby przerażony tym, co się wokół dzieje, chciał uciekać jak najdalej stąd. Nie dziwię mu się – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.