Bydgoszcz - miasto kreatywne w dziedzinie muzyki

Redaktor | 12 sty 2019 Towarzystwo Muzyczne im. I.J. Paderewskiego złożyło do Urzędu Miasta wniosek o aplikowanie do UNESCO w sprawie tytułu miasta kreatywnego w dziedzinie muzyki. Wniosek ten wymaga skutecznych działań. Trzeba powołać społeczną radę z pełnomocnikiem miasta na czele w celu przygotowania aplikacji oraz wywołania społecznego, ogólnomiejskiego poparcia dla tej aplikacji – pisze Stefan...

Oni, czyli my [FELIETON JAROSŁAWA JAKUBOWSKIEGO]

Redaktor | 4 sty 2019 Paolo Sorrentino jest wielkim reżyserem, kto wie, czy nie największym z obecnie żyjących. Ma wyraźny charakter pisma i bierze się za bary z najważniejszymi kwestiami, takimi jak sens życia, miłość, przemijanie.

Niewidomi też chodzą do kina [ROZMOWA]

Marta Kocoń | 29 gru 2018 – Nie chodzi o to, żeby organizować specjalne seanse dla osób niewidomych i słabowidzących, ale o to, żeby mogli chodzić do kina razem z widzącymi – mówią Regina Mynarska i Piotr Franiak z Fundacji Siódmy Zmysł. W Bydgoszczy dla uczniów z niepełnosprawnościami wzroku przeprowadzili warsztaty nt. audiodeskrypcji, czyli słownego opisu tego, co dzieje się na ekranie.

Idee Szwalbego bliskie młodym. Podpowie, jak nie zmarnować szansy [WYWIAD]

Marta Kocoń | 25 gru 2018 – Wydaje mi się, że mam pewną misję do spełnienia – iść do szkół i mówić młodzieży o Andrzeju Szwalbem. Nie tylko dokonania tego niezwykłego człowieka, ale także jego idee, postawę wobec życia i ludzi trzeba dziś przybliżać młodym – mówi Krystyna Starczak-Kozłowska, autorka książki „Życie na przełomie”. Niedawno ukazało się drugie, poszerzone wydanie jej...

Karp jest tylko pretekstem [FELIETON]

Redaktor | 24 gru 2018 Kochamy zwierzęta. Kochamy je wszystkie, duże i małe. Kochamy psy i koty. Niektórzy kochają nawet węże, jaszczurki i skorpiony. No, wprawdzie nie spotkałem nikogo, kto by kochał muchy i komary, a przed myszami, szczurami oraz karaluchami moja żona i teściowa w panice uciekają. Ale potraktujmy to jako wyjątki od reguły. Kochamy przecież chomiki i świnki morskie, żółwie i złote...

Camerimage – a gdyby tak wszyscy wygrali [KOMENTARZ]

Redaktor | 18 gru 2018 Zasada negocjacyjna win-win zapewnia wszystkim stronom osiągnięcie korzyści. Czy w przypadku Camerimage w Bydgoszczy można mieć nadzieję na takie rozwiązanie? W tej chwili wydaje się to mocno wątpliwe – pisze Jarosław Kopeć, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Stulecie chcemy świętować dobrym wynikiem za 2019 rok [WYWIAD]

Redaktor | 17 gru 2018 Nieprawdziwy jest mit, że nasze produkty są jakościowo gorsze od konkurencji. Sprzedaż spadała, więc trzeba było to czymś uzasadnić – mówi Mariusz Rędaszka, prezes zarządu Bydgoskich Zakładów Przemysłu Gumowego STOMIL S.A. w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim”

Zimna wojna bydgosko-toruńska

Redaktor | 4 gru 2018 Prezydenci Bydgoszczy i Torunia udzielili po wyborach wywiadów dla dziennika „Rzeczpospolita”. Z wypowiedzi włodarzy stolic województwa kujawsko-pomorskiego wyłania się obraz miast, których odległość od współpracy jest o wiele większa niż dzielące je kilometry.

Co to jest „antysystem”? [FELIETON MARCINA MASNEGO]

Redaktor | 22 lis 2018 Pamiętam, jak pojawił się fenomen Andrzeja Leppera. Chyba wtedy, kiedy polskie służby w świetle kamer zgarnęły go na czeskiej granicy, przezornie odzianego w koszulkę z białym orłem, napisałem swój pierwszy tekst o antysystemowcach.

Żydowicz gra va banque. I wygra [KOMENTARZ]

Redaktor | 19 lis 2018 Marek Żydowicz na zakończenie 26. edycji festiwalu Camerimage powiedział, co powiedział. Postawił pod ścianą wszystkich. Pożegnał się z Bydgoszczą i zagrał ostro: - Nie ma dla mnie miejsca w Polsce.