Religia 4 lut 2020 | Redaktor
Abby Johnson zaprasza na spotkania w Polsce. I prosi o modlitwę [WIDEO]

Nawet jeśli nie macie jednoznacznych poglądów na temat aborcji, nawet jeśli popieracie aborcję, przyjdźcie i posłuchajcie o moich doświadczeniach – zaprasza Abby Johnson w nagranym dla Polaków filmiku. Spotkanie z bohaterką filmu „Nieplanowane” w Bydgoszczy odbędzie się 11 lutego.

Abby Johnson przyjedzie do Polski 10 lutego. Odwiedzi pięć miast: Bydgoszcz, Kraków, Piłę, Rumię i Warszawę. 

– Jestem bardzo podekscytowana wizytą w Polsce. Nigdy nie byłam tu wcześniej, ale słyszałam, że to piękny kraj – mówi Johnson. I dodaje:  – Spotkajmy się i porozmawiajmy, posłuchajcie mojej historii. Nawet jeśli nie macie jednoznacznych poglądów na temat aborcji, nawet jeśli popieracie aborcję, przyjdźcie i posłuchajcie o moich doświadczeniach.

Prosi również o modlitwę w intencji swojej wizyty. 

Johnson przeszła drogę od wolonatariuszki do dyrektorki kliniki sieci Planned Parenthood w Teksasie, sama dokonała dwóch aborcji. Pod wpływem wstrząsu, który przeżyła, widząc na usg dziecko uciekające przed narzędziami lekarza podczas aborcji, rzuciła pracę i radykalnie zmieniła swoje życie.

– Każdego dnia modlę się za tamto dziecko, które zginęło na moich oczach. I za jego matkę – wyznała w jednym z wywiadów.

Działa pro-life, założyła organizację wspierającą osoby, które chcą zrezygnować z pracy w przemyśle aborcyjnym. Od lat opowiada też o kulisach działania tego przemysłu. 

Swoje doświadczenia opisała w książce „Nieplanowane”, na podstawie której nakręcono film o tym samym tytule. Wydała także nową książkę: „Ściany będą wołać”, z opowieściami innych byłych pracowników klinik aborcyjnych.

Bydgoskie spotkanie z nią odbędzie się 11 lutego w parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Fordonie, przy ul. Salezjańskiej 1.

O godz. 17.30 rozpocznie się różaniec w intencji wynagrodzenia za grzechy przeciwko życiu, o 18.00 Eucharystia, o 19.00 Abby Johnson wygłosi swoje świadectwo.

Czytaj także:  „Nieplanowane”. Film, który przynosi nadzieję [RECENZJA]

Wizyta Abby Johnson w Polsce to jej pierwsza podróż poza Amerykę Północną. Więcej na temat jej przyjazdu na stronie abbywpolsce.pl (http://abbywpolsce.pl/) i na Facebooku (https://www.facebook.com/events/1498900383600552/). 

Podczas spotkania w Krakowie, Mszy świętej w Łagiewnikach będzie przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor