Religia 24 lip 2019 | Redaktor
Bydgoscy pielgrzymi dotarli do Lichenia [WIDEO]

Grupa Biało-Żółta z parafii pw. Świętej Trójcy/fot. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej, Facebook

Trwa już czwarty dzień Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. We wtorek (23 lipca) pątnicy przebyli najdłuższy odcinek trasy, a dziś kilka godzin spędzili w Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej.

– Kolejny już dzień pielgrzymowania do Matki. Mamy świadomość trudu i wyrzeczeń, jaki każdy z Was musi ponieść, aby osiągnąć cel tej pielgrzmki, Jasną Górę, spotkanie u Matki. Tak niedawno to ona nawiedzała naszą diecezję, każdą parafię. Wyruszamy, żeby podziękować – mówił podczas homilii ks. dr Paweł Hoppe, ojciec duchowny w bydgoskim seminarium.

Nawiązał też do słów papieża Franciszka o sile Maryi, odpowiedającej aniołowi „niech mi się stanie”. – To było coś innego niż bierna, zrezygnowana akceptacja. Maryja była zdecydowana, zaangażowana – mówił. – Nie bójmy się dziś Bogu powiedzieć „tak”, jak Maryja. Ona czuwa nad nami, Bóg wie, co robi – zachęcał.

Mszę w sanktuarium pielgrzymi transmitowali na żywo:

Pątnicy z Bydgoszczy wyruszyli w niedzielę (21 lipca), przebyli już ponad 120 kilometrów. Za nimi najdłuższy dzień pielgrzymowania – we wtorek pokonali aż 43 kilometry, idąc z Kruszwicy do Sompolna. Trasa będzie wiodła jeszcze m.in. przez Kramsk, gdzie dziś przewidziany jest nocleg, Poddębice, Szadek oraz Kamyk. Na Jasną Górę bydgoszczanie dotrą 31 lipca.

Grupa Srebrna z Nakła nad Notecią do Bydgoszczy wyruszyła 20 lipca. W Licheniu z pielgrzymką tradycyjnie połączyła się Grupa Złota z Górki Klasztornej, która w drodze jest już od 19 lipca.

mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor