Religia 9 cze 08:04 | Redaktor

Cóż powiedzieć? Żal zakończyć! Zostań z nami św. Janie Pawle II! – powiedział biskup Krzysztof Włodarczyk na zakończenie koncertu „Ciągle żywy”, jaki upamiętnił wizytę Jana Pawła II w regionie kujawsko-pomorskim.

Ojciec Święty odwiedził Bydgoszcz i Toruń 7 czerwca 1999 roku. Koncert upamiętniający wydarzenia sprzed ćwierć wieku odbył się w sobotę (8 czerwca) w bydgoskiej Sisu Arenie.

W duchowej oraz muzycznej przygodzie uczestników koncertu poprowadzili: Beata Bednarz, Aga Twardowska, Anna Hnatowicz i Tadeusz Seibert. Na scenie towarzyszył im zespół instrumentalny Daniela Pradelli (który był również autorem aranżacji utworów) i chór przygotowany przez Katarzynę Szewczyk - czytamy na oficjalnej stronie diecezja.bydgoszcz.pl

– Chcemy Was zaprosić do wyjątkowej wędrówki przez trzy spotkania – we Włocławku (w 1991 roku - przyp.red.) w Bydgoszczy i Toruniu. Prowadzić nas będzie słowo Jana Pawła II i hasła, które wyznaczają kierunek – miłość, świadectwo i pokój. Niech będą inspiracją dla każdego z nas – mówiła prowadząca Magdalena Wolińska-Riedi, która przyjechała z Rzymu, by poprowadzić koncert.

Obecnym towarzyszył także tron papieski, który był używany w Bydgoszczy 25 lat temu. – Nie jest to tylko „element wystroju” – ale ma nam on przypomnieć, że choć w ciele Jana Pawła II nie ma z nami, to w duchu wciąż jest obecny, ciągle jest żywy. Zatem wyruszmy w drogę z Janem Pawłem II – dodała prowadząca.

Dziękuję, że stworzyliście ten wspaniały klimat wspólnoty, o którą troszczył się św. Jan Paweł II – podsumował ordynariusz diecezji bydgoskiej – biskup Krzysztof Włodarczyk, dziękując również wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia.

Źródło: diecezja.bydgoszcz.pl

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor