Religia 12 lut 2020 | Redaktor
„Gdy czekanie na dziecko boli...” - rekolekcje dla małżeństw

fot. DA Martyria

Duszpasterstwo Akademickie "Martyria" z Bydgoszczy wychodzi z propozycją dla wszystkich małżeństw, które aktualnie przeżywają dramat związany z niemożnością poczęcia dziecka.

Wiele małżeństw w obecnych czasach boryka się z bolesnym doświadczeniem niemożności poczęcia dziecka. Lekarze wypowiadają się w tym temacie, próbując podawać różne powody tego stanu, mówiąc na przykład o zanieczyszczeniu środowiska, a także o jakości produktów spożywczych itd. Teorii jest dużo, a psychologowie dokładają jeszcze te, związane z jakością życia na poziomie psychosomatycznym, co ma również istotny wpływ na płodność.

Bardzo ważną dziedziną jest obecnie stosowana diagnostyka i leczenie naprotechnologiczne, które jest zgodne z całkowitą ochroną życia i zdrowia, z założenia chroni każde życie ludzkie od poczęcia.

Problem z poczęciem dziecka przez małżeństwo jest cierpieniem. Każde cierpienie ma wymiar nie tylko uczuciowy, ale przede wszystkim duchowy. Małżeństwa potrzebują wsparcia duchowego w tym trudnym dla nich czasie próby, dlatego co jakiś czas proponowane są w Kościele Katolickim rekolekcje.

Duszpasterstwo Akademickie "Martyria" z Bydgoszczy zaprasza właśnie na takie rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się w ośrodku szkoleniowym Caritas w Przysieku k. Torunia w dniach 29 lutego - 1 marca 2020 r. Spotkanie odbywać się będzie pod hasłem: „Gdy czekanie na dziecko boli...”

Szczegółowe informacje tutaj

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor