Religia 4 lip 2020 | Marta Kocoń
Męski Różaniec po raz ósmy odbył się w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

4 lipca mężczyźni ponownie przeszli w Procesji Różańcowej Ulicami Bydgoszczy. Po raz drugi od początku epidemii mogło uczestniczyć w niej więcej osób.

Procesję organizuje regionalna grupa Wojowników Maryi w każdą pierwszą sobotę miesiąca. W Kościele to dzień poświęcony nabożeństwom wynagradzającym Matce Bożej wyrządzone Jej zniewagi.

Z Wyżyn do katedry

Do uczestnictwa w procesji zaproszeni są wszyscy mężczyźni. Wydarzenie rozpoczyna się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Wyżynach Mszą świętą i nabożeństwem o godz. 12.00. Procesja spod kościoła wyrusza ok. 13.45, kieruje się do parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej, następnie do par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, amfiteatru przy ul. Mostowej, a kończy się w katedrze. Uczestnicy odmawiają wszystkie cztery części różańca: radosną, światła, bolesną i chwalebną.

fot. Anna Kopeć

- Pogoda była piękna, aż się prosiło, żeby wyjechać nad wodę - mówi lider bydgoskiej wspólnoty Przemysław Pytliński - a mimo to było ponad dwadzieścia osób, które chciały poświęcić ten czas, wynagradzając Maryi.

Różańcowa sztafeta

Męski Różaniec w Bydgoszczy został zorganizowany po raz ósmy. W czasie zakazu zgromadzeń mężczyźni modlili się sztafetowo. - Wszystko odbywało się zgodnie z prawem - tłumaczy lider wspólnoty. - Dwie osoby pokonywały trasę do jednej parafii, tam zastępowały je dwie następne, i tak dalej.

fot. Anna Kopeć

Kolejna procesja zaplanowana jest na 5 września. 28 listopada natomiast w Bydgoszczy ma odbyć się ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi. Wydarzenie poprowadzi duszpasterz wspólnoty, salezjanin ks. Dominik Chmielewski. Będzie ono otwarte dla wszystkich mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat. Miejsce jest jeszcze ustalane.

Wojownicy Maryi to ogólnopolska wspólnota poświęcona formacji mężczyzn. W Bydgoszczy grupa spotyka się przy parafii Matki Bożej Fatimskiej (Ogrody 18). Więcej czytaj tutaj.

Marta Kocoń

Marta Kocoń Autor

Sekretarz Redakcji