Religia 6 wrz 2020 | mk
Męski Różaniec ponownie w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Jedna z części różańca odmawiana jest w amfiteatrze przy ul. Mostowej/fot. Anna Kopeć

W sobotę (5 września) po raz dziewiąty odbył się Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy.

Procesję organizuje regionalna grupa Wojowników Maryi w każdą pierwszą sobotę miesiąca. W Kościele to dzień poświęcony nabożeństwom wynagradzającym Matce Bożej wyrządzone jej zniewagi. 

Do uczestnictwa w procesji zaproszeni są wszyscy mężczyźni. Wydarzenie rozpoczyna się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody), gdzie o godz. 12.00 odprawione zostają Msza święta i nabożeństwo. Procesja wyrusza spod kościoła ok. 13.45, kieruje się do parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej, następnie do par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, amfiteatru przy ul. Mostowej, a kończy się w katedrze.

fot. Anna Kopeć

Uczestnicy odmawiają wszystkie cztery części różańca: radosną, światła, bolesną i chwalebną. -Wynagradzamy grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi, modlimy się za nasze rodziny, za miasto - piszą organizatorzy na Facebooku. 

Różaniec odbywał się także w okresie największych ograniczeń związanych z pandemią, na każdym odcinku mogły uczestniczyć w nim jednak tylko dwie osoby. Dla większej liczby uczestników był dostępny 4 lipca. 

fot. Anna Kopeć

Kolejna procesja przejdzie ulicami 3 października

Wojownicy Maryi to ogólnopolska wspólnota poświęcona formacji mężczyzn. W Bydgoszczy grupa spotyka się przy parafii Matki Bożej Fatimskiej (Ogrody 18). Więcej czytaj tutaj.

Zdjęcia w galerii poniżej.

mk Autor