Religia 3 gru 18:53 | mk
Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy z nową trasą

fot. Anna Kopeć, archiwum

Tym razem z Bazyliki pw. św. św. Wincentego à Paulo (al. Osoolińskich 2), a nie z Wyżyn, wyruszy comiesięczna procesja różańcowa. Wydarzenie odbędzie się za zgodą władz miasta, a uczestnicy mają przestrzegać zaleceń sanitarnych.

Blisko rok temu, 7 grudnia, ulicami Bydgoszczy przeszła pierwsza procesja różańcowa mężczyzn. Wydarzenie odbywa się co miesiąc, w każdą pierwszą sobotę. Tym razem będzie inaczej, niż w poprzednich miesiącach.

– Zmieniamy porę i trasę przemarszu. Intencja pozostaje ta sama: wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy nasze i świata! Modlimy się za nasze rodziny i miasto. Zapraszamy mężczyzn (w każdym wieku) do wspólnej modlitwy – piszą organizatorzy, regionalna grupa Wojowników Maryi, na Facebooku.

W okresie wiosennych obostrzeń mężczyźni modlili się sztafetowo, w lipcu mogli wrócić do tradycyjnej formuły, w listopadzie natomiast modlili się na cmentarzu przy parafii pw. św. Józefa.

Tym razem – 5 grudnia – wydarzenie rozpocznie się Eucharystią i nabożeństwem pierwszosobotnim w Bazylice św. Wincentego à Paulo o godz. 8.00. Po nim, ok. godz. 9.00, mężczyźni wyruszą z procesją różańcową trasą:  al. Ossolińskich, ul. ks. Ludwika Sieńki, ul. St. Moniuszki, ul. M. Skłodowskiej–Curie, Al. St. Kard Wyszyńskiego, ul. Fordońską, ul. Kazimierza Wielkiego, Al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ul. Wojska Polskiego, ul. Ku Wiatrakom, ul. Ogrody.

Procesja zakończy się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody 18) na Wyżynach, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza święta, a po niej – nabożeństwa pierwszosobotnie. – Mimo stanu pandemii, Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy odbędzie się za zgodą władz miasta, a jego uczestnicy będą przestrzegać obowiązujących zaleceń sanitarnych – przekazują organizatorzy.

mk Autor