Religia 3 paź 2021 | ak
Męski Różaniec ulicami Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W pierwszą sobotę miesiąca (2 października) odbyła się kolejna Procesja Różańcowa Ulicami Bydgoszczy. Mężczyźni modlili się, wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi „grzechy nasze i świata”.

Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy cyklicznie organizuje regionalna grupa Wojowników Maryi. Modlitwa odbywa się zawsze w pierwszą sobotę miesiąca - w Kościele katolickim to dzień nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi wyrządzone Jej zniewagi.  Do uczestnictwa w procesji zaproszeni są wszyscy mężczyźni, niezależnie od wieku.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody 18) na Wyżynach,  gdzie została odprawiona Msza święta, a po niej – nabożeństwo pierwszosobotnie. Procesja spod kościoła wyruszyła o godz 14.00 i przeszła ulicami przynależnymi do parafii. Uczestnicy odmawiają wszystkie cztery części różańca: radosną, światła, bolesną i chwalebną.

- Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy nasze i świata - tłumaczą Wojownicy na Facebooku.

fot. Anna Kopeć

Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy cyklicznie organizuje regionalna grupa Wojowników Maryi, ogólnopolskiej wspólnoty poświęconej formacji mężczyzn na dobrych mężów i ojców. W Bydgoszczy grupa spotyka się przy parafii MBF oraz przy parafii pw. św. Marka (ul. Salezjańska 1). 

Więcej czytaj tutaj.

Ogólnopolską wspólnotę Wojowników Maryi założył ks. Dominik Chmielewski, salezjanin, stąd związek z charyzmatem świętego Jana Bosko. Jak tłumaczą Wojownicy, „walczą  poprzez modlitwę, ascezę i pokutę o pierwsze miejsce dla Boga w swoim życiu i całkowite poświęcenie się w miłości do swoich rodzin, żon i dzieci”. Do wspólnoty mogą należeć także mężczyźni, którzy jeszcze nie założyli rodziny.

ak Autor