Religia 20 mar 2021 | Marta Kocoń
„Na drodze wiary”. Młodzi przejdą trasę drogi krzyżowej indywidualnie

Bydgoska Droga Krzyżowa „Jesteś moją Pasją” w 2017 roku. W tym roku zaproponowano inną formę przeżycia nabożeństwa/fot. Anna Kopeć, archiwum

Rozważania i trasy drogi krzyżowej przygotowane przez młode osoby z diecezji bydgoskiej są już dostępne. Uczestnicy indywidualnie wyruszą z sześciu kościołów do Bazyliki św. Wincentego à Paulo (al. Ossolińskich 2), gdzie wieczorem 20 marca odbędzie się czuwanie.

– Droga Krzyżowa Ulicami Bydgoszczy co roku gromadziła rzesze ludzi chcących wspólnie przeżyć Mękę Pana. W tym roku Młodzieżowa Rada Programowa Diecezji Bydgoskiej, dostosowując się do obowiązującej sytuacji, proponuje inny sposób przeżycia tego wydarzenia – tłumaczą organizatorzy.

W nocy (19/20 marca) uruchomili stronę z rozważaniami i trasami, wiodącymi z sześciu głównych kościołów w dekanatach: parafii św. Urszuli Ledóchowskiej,  św. Apostołów Piotra i Pawła, MB Nieustającej Pomocy, św. Polskich Braci Męczenników, Matki Bożej Ostrobramskiej, do bydgoskiej Bazyliki.

Na stronie wydarzenia należy wybrać „parafię startową”; wówczas otworzy się  mapa. Aplikacja „poprowadzi” uczestnika do kolejnych stacji, przy których będzie można wyświetlić przygotowane przez młodych rozważania.

– W każdym momencie możesz kliknąć przycisk „Pokaż moją lokalizację”. Na mapce pojawi się znacznik z napisem „Tu jesteś”. Znacznik z następną stacją Drogi Krzyżowej nie zniknie, więc będziesz mógł/mogła wygodnie wybrać trasę do następnej stacji – czytamy na stronie. Organizatorzy w rzeczywistych punktach na trasie umieścili również obrazki z nazwami stacji.

Wydarzenie zwieńczy czuwanie z cyklu „Serce Ojca”, które o godz. 20.00 rozpocznie się w parafii pw. św. Wincentego à Paulo. Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie towarzyszyć muzyka zespołu Amen+.

Strona poświęcona drodze krzyżowej przygotowanej przez MRPDB: dkub.kdolech.pl.

Ze skróconym przedstawieniem tras drogi krzyżowej „Na drodze wiary” można zapoznać się poniżej.

 

Marta Kocoń

Marta Kocoń Autor

Sekretarz Redakcji